Plac zabaw i siłownia pod chmurką na Stroszku już gotowe!

Plac zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich 2 nareszcie gotowy! Zakończyła się także budowa siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Szymały 124.

Inwestycja była realizowana w ramach projektu „6 dla Stroszka”, która była inicjatywą samych mieszkańców. Na to przedsięwzięcie złożyło się sześć różnych pomysłów, które w procesie weryfikacji połączyli siły i zgłosili je pod jednym wspólnym tytułem.

Dzieciaki mogą się cieszyć nowym placem zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich 2 i 4

Dzieciaki już korzystają z nowo wybudowanego placu zabaw. Nic dziwnego, ponieważ na najmłodszych czeka tam masa atrakcji. Huśtawki, karuzela, zjeżdżalnia i wyremontowana piaskownica. Obok urządzeń nie zabrakło także ponadczasowych gier podwórkowych, jak klasy czy twister. Co ważne, plac zabaw ma bezpieczną nawierzchnię.

W ramach projektu zagospodarowania terenu wykonano tam także utwardzone ścieżki, ustawiono ławki i kosze na śmieci – mówi Krzysztof Maksysz, p.o. naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów UM.

Siłownia pod chmurką

To jednak nie koniec nowości. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Szymały 124 została otwarta także siłownia pod chmurką. Można tam poćwiczyć na siedmiu urządzeniach m.in. na ławeczce, orbitreku czy wioślarzu. Koszt inwestycji opiewa na kwotę prawie 200 tys. zł.

Przetarg na ściankę i wybieg

W ramach „6 dla Stroszka” do realizacji pozostała budowa wybiegu dla psów oraz ścianki do graffiti u zbiegu ul. Strzelców Bytomskich i Sikorskiego.

Realizacja tych projektów odwlekła się w czasie ze względu na nieterminowość wykonawcy, z którym zakończyliśmy współpracę. Ogłoszony został kolejny przetarg i liczymy na to, że uda się wyłonić firmę, która w ramach zaplanowanej kwoty zrealizuje inwestycję – mówi wiceprezydent Adam Fras.

fot. Magdalena Grabowska/ UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon