Po 21 latach zapadł wyrok ws. zabójstwa bytomianki. Zagadkę rozwikłali śledczy z Archiwum X

Piotr W. został prawomocnie skazany pod 21 latach od zabójstwa 65-letniej bytomianki. - Ustalenia poczynione w sprawie wskazywały na rabunkowy motyw działania oskarżonego - informuje prok. Marta Zawada-Dybek. Zagadkę zbrodni sprzed lat rozwikłali kryminalni z Archiwum X.

KWP Katowice
Zatrzymany ws. zabójstwa Piotr W.

Zwłoki 65-letniej kobiety znaleziono w jednym z mieszkań na terenie Bytomia w 2000 roku. Sekcja jednoznacznie wskazała, że została uduszona, ale zebrany materiał dowodowy okazał się niewystarczający, aby ustalić i zatrzymać sprawcę. Wówczas sprawę umorzono.

Kryminalni z Archiwum X rozwikłali zagadkę zabójstwa

Do zbrodni sprzed kilkunastu lat wrócili jednak śledczy z Zespołu ds. Przestępstw Niewykrywalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, czyli tzw. Archiwum X.

„Kryminalni z Archiwum X skrupulatnie przeanalizowali akta umorzonego postępowania. Śledczy podjęli współpracę z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach, którzy - wykorzystując nowoczesne metody badań, - ponowne poddali analizie zabezpieczony w 2000 roku materiał dowodowy” - informuje biuro prasowe KWP w Katowicach.

Funkcjonariusze wpadli na trop 48-letniego Piotra W., który został zatrzymany w 2019 roku. Wtedy też usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zarzut zabójstwa i trafił do aresztu.

Piotr W. został prawomocnie skazany

- W toku śledztwa jak i przed sądem nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Ustalenia poczynione w sprawie wskazywały na rabunkowy motyw działania oskarżonego - informuje prok. Marta Zawada-Dybek.

Mimo to w listopadzie 2021 roku zapadł prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa 65-letniej bytomianki. Piotr W. został skazany przez Sąd Apelacyjny w Katowicach na 25 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon