Po pijaku na hulajnodze. Bytomianin dostał 2,5 tys. zł mandatu!

Jazda z procentami na hulajnodze może sporo kosztować. Przekonał się o tym mieszkaniec Bytomia, który pod wpływem alkoholu kierował elektrycznym jednośladem.

Hulajnogi

Choć do kierowania hulajnogą elektryczną nie trzeba mieć specjalnych uprawnień, to wciąż trzeba zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać przepisów. Od ubiegłego roku osoby poruszające się na hulajnogach elektrycznych w świetle prawa przestały być traktowane jak piesi, lecz podobnie jak rowerzyści. To oznacza, że korzystając z takiego pojazdu pod wpływem alkoholu popełnia się wykroczenie, za co grozi grzywna, a nawet areszt. Z kolei kierujący, u którego stwierdzono ponad 0,5 promila traktowany jest, jak przestępca.

O efektach zmiany przepisów o ruchu drogowym, a także wprowadzeniu nowego taryfikatora przekonał się we wtorek pewien 41-letni bytomianin. Zachowanie mężczyzny jadącego na hulajnodze elektrycznej na ulicy Krzyżowej wzbudziło podejrzenia policjantów z tutejszej drogówki.

Jak się okazało bytomianin miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt wozy strazackie

Pożar na Knajfeldzie - 1 osoba nie żyje

Byt salon gier krakowska

Zezwoleń brak, a automatów przybywa

Byt policja radiowoz

Kronika Policyjna: 10 czerwca [przegląd]

Byt bariery obwodnica 1

Czołowe na Obwodnicy. Zabezpieczenia nie pomogły.

Centrum: Śmiertelny wypadek drogowy

Koniec weekendu i kolejni pijani kierowcy