Pociąg Bytom-Gliwice: znamy ceny biletów. Taniej, niż autobusem

Na tory między Bytomiem a Gliwicami wracają pociągi pasażerskie. Wiadomo, że będą docierać na miejsce aż o połowę szybciej, niż autobusy, a teraz okazuje się, że bilety będą sporo tańsze!

Pociagi na bytomskim dworcu

Już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia, wejdzie w życie nowy rozkład jazdy na kolei, a wraz z nim zostanie przywrócone połączenie kolejowe Bytomia z Gliwicami. Dzięki niedawnej modernizacji linii nr 132 i 147 pociągi na tej trasie będą poruszać się z prędkością nawet 100 km/h. W rezultacie przejazd z jednego miasta do drugiego będzie zajmować zaledwie 19 minut.

Przywrócenie tego połączenia zapowiadano już w maju tego roku. Koszt jego uruchomienia i funkcjonowania będzie pokrywać Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, zaś przewozy będą realizować Koleje Śląskie. Długo jednak nie było wiadomo ile zapłacimy za przejazd. Teraz wreszcie podano tę informację do publicznej wiadomości.

- Cena biletu jednorazowego w taryfie zwykłej, na trasie Gliwice – Bytom, wyniesie 5 zł, natomiast bilet miesięczny 130 zł - informuje Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Ponadto w pociągach do Gliwic będzie honorowany Metrobilet Żółty, który uprawnia do korzystania z komunikacji zbiorowej (autobusy i tramwaje) organizowanej przez ZTM na całej sieci oraz na wybranych odcinkach obsługiwanych przez KŚ (oprócz pociągów Bytom - Gliwice jest to Tarnowskie Góry - strefa Katowice). Jego koszt wynosi 179 zł (normalny) i 89,50 zł (ulgowy) miesięcznie.

Pasażerowie będą mogli również korzystać z biletu dobowego 24h + kolej, który jest ważny na całej sieci ZTM oraz na wszystkich liniach kolejowych KŚ na obszarze GZM.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Pociąg do Gliwic znów kursuje. Jest szybko, tanio i wygodnie

Kierunek gliwice

Pociąg do Gliwic dalej z dofinansowaniem GZM

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Pociąg Bytom-Gliwice

Wracają pociągi do Gliwic

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia