Podpisano umowę z wykonawcą na modernizację Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 w Bytomiu

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 w Bytomiu przejdzie modernizację. Prace zostaną wykonane dzięki dofinansowaniu z Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład. Miasto 10 czerwca podpisało umowę z wykonawcą inwestycji.

UM Bytom
Modernizacja Szkoły Podstawowej Specjalne nr 2 w Bytomiu

Bytom z pozyskanych w 2021 roku środków z Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Fundusz Polski Ład przeprowadzi budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ul. Arki Bożka 21. Dzisiaj (10 czerwca) podpisano w tej sprawie umowę z wykonawcą, firmą FPHU Progress Marek Adamczyk z Gliwic na kwotę 4,56 mln zł.

To bardzo ważna inwestycja, dzięki której nie tylko poprawi się komfort przebywających tam uczniów, nauczycieli oraz pracowników, ale również wpłynie znacząco na poprawę efektywności energetycznej budynku - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Co się zmieni?

Do zadań inwestycji należy m.in.: roboty ociepleniowe stropodachów, ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych z daszkami, ogniomurami, ale również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej na energooszczędną, montaż balustrad, naprawę stopni betonowych zewnętrznych wraz z podestami i okładzin schodów. Modernizacji ulegnie również instalacja centralnego ogrzewania.

Na wykonanie inwestycji realizator ma rok, co oznacza, że prace powinny się zakończyć pod koniec wakacji w 2023 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon