Podtrucie tlenkiem węgla w Bytomiu. 17-latka wraz z matką trafiły do szpitala. Interweniował LPR

W środę, 20 lipca 2022 r., o godzinie 11:58 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o nieprzytomnej 17-latce w łazience, w mieszkaniu przy ul. Braci Śniadeckich w Bytomiu. Nastolatka została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala.

Czytelnik
Ladowanie lpr

Do groźnego zdarzenia doszło w mieszkaniu w bloku, przy ul. Braci Śniadeckich 2 w Bytomiu. 17-latka została znaleziona nieprzytomna w łazience. Po dotarciu na miejsce strażaków potwierdzili oni, że w mieszkaniu ulatnia się tlenek węgla. Nieoficjalnie przyczyną była nieszczelna instalacja piecyka gazowego, trwa sprawdzanie przewodów gazowych.

Nieprzytomna nastolatka została przetransportowana przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Śmigłowiec lądował na boisku klubu Nadzieja Bytom przy ul. Worpie. Dzięki interwencji ratowników medycznych nastolatka odzyskała przytomność. Drugą osobą, która została przewieziona do szpitala była matka nastolatki, która nie straciła przytomności. Trafiła do szpitala w celu przeprowadzenia badań. - O godzinie 11.58 otrzymaliśmy zgłoszenie o osobie nieprzytomnej w łazience. Była to 17-latka. Po przybyciu na miejsce potwierdzono zdarzenie. Na miejsce wezwano zespół LPR. Nastolatka została zabrana helikopterem do szpitala - informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bytomiu mł.asp. Wojciech Krawczyk.

Ewakuacja budynku w Bytomiu

Jak informuje bytomska policja w związku ze zdarzeniem doszło do ewakuacji 4 osób zamieszkujących w budynku przy ul. Braci Śniadeckich. - Strażacy stwierdzili, że w mieszkaniu poziom dwutlenku węgla jest za wysoki i podjęli decyzję o ewakuacji reszty lokatorów - informują policjanci.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nielegalne papierosy Bytom

Handlował nielegalnymi papierosami "na cały etat"

Narkotyki Bytom

Dilerzy narkotykowi z Bytomia zatrzymani. Jeden ma 66 lat

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bytomia złapali nietrzeźwego kierowcę

Mandat dla pijanego rowerzysty

2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty w Bytomiu

Las (zdjęcie ilustracyjne)

Rodzice urządzili nastolatkowi marsz na orientację. Zaginął

Zatrzymanie kobiety z Bytomia, podejrzewanej o posiadanie znacznej ilości narkotyków

21-letnia dziewczyna z Bytomia ukrywała narkotyki

Dzielnicowy Dariusz Babula z Bytomia

Dzielnicowy z Bytomia uratował życie choremu na COVID-19