Pogrzeb doktora Jerzego Pieniążka odbędzie się 29 marca w Bytomiu

Doktor Jerzy Pieniążek, ceniony lekarz neurochirurg, były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i honorowy obywatel naszego miasta, zostanie pochowany 29 marca 2022 r. w Bytomiu.

Jerzy Pieniążek

Jak poinformował bytomski Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, nabożeństwo żałobne za ś.p. dr. Jerzego Pieniążka zostanie odprawione 29 marca (we wtorek) o godz. 12.00 w Domu Żałobnym przy ulicy Piekarskiej 99 w Bytomiu. Tuż po nim, na cmentarzu Mater Dolorosa, nastąpią uroczystości pogrzebowe.

Jerzy Pieniążek zmarł 25 marca, miesiąc przed 76. urodzinami. Urodził się w Gnieźnie 26 kwietnia 1946 roku. Jednak życie związał ze Śląskiem. W 1971 roku ukończył w Katowicach Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej.

Pracował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu (zwanym szpitalem górniczym) od 1 września 1971 roku. Przez wiele lat był ordynatorem Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii, a w latach 2014-2020 kierował bytomską „Czwórką”.

W latach 1980-2006 związany był ze Śląską Akademią Medyczną, w której pełnił funkcję zastępcy kierownika Kliniki Neurochirurgii, zaś od 1987 roku - funkcję adiunkta.

W 2021 roku po 50 latach pracy w służbie zdrowia przeszedł na emeryturę. Ostatnim stanowiskiem, jakie piastował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu była pozycja ordynatora Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii (od 2006 r.). Jednak nie zarzucił tym samym pracy neurochirurga, pracował dalej w zespole neurochirurgów, służył radą młodszym kolegom.

W 2014 roku, 12 listopada Rada Miejska w Bytomiu nadała Jerzemu Pieniążkowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bytomia w dowód jego zasług na rzecz rozwoju środowiska medycznego oraz w uznaniu wybitnych osiągnięć w kraju i poza granicami Polski. Jerzy Pieniążek był także laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, Bytomskiej Nagrody Europejskiej oraz Medalu Miasta Bytomia.

Doktora Pieniążka wspominają jego współpracownicy: Zmarł Jerzy Pieniążek, lekarz, były dyrektor szpitala górniczego, honorowy obywatel Bytomia

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT