Pogrzeb Jerzego Pieniążka. Wybitnego neurochirurga pochowano na cmentarzu Mater Dolorosa

Jerzy Pieniążek został pochowany na cmentarzu Mater Dolorsa w Bytomiu. Wcześniej uroczystości pogrzebowe odbyły się w kaplicy przy ul. Piekarskiej. Neurochirurg zmarł w wieku 75 lat.

- Dzisiaj pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka - mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, podczas uroczystości pogrzebowych. Dr Jerzy Pieniążek uratował zdrowie i życie całej rzeszy pacjentów. Ja też jestem w tej grupie. Do dziś wspominam pobyt na jego oddziale i nasze długie rozmowy w trakcie nocnych dyżurów. Odejście dr. Jerzego Pieniążka to nasza ogromna strata.

Na uroczystości pogrzebowej długoletniego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 pojawiło się wielu przedstawicieli środowiska medycznego, władz wojewódzkich oraz polityków. Nie zabrakło także władz miasta z prezydentem Wołoszem na czele. Na cmentarzu zjawili się również pacjenci neurochirurga oraz jego przyjaciele.

Kim był Jerzy Pieniążek?

Lekarz od 2006 roku pełnił funkcję ordynatora Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Natomiast w latach 2014-2020 był dyrektorem placówki.

Dr Pieniążek przez wiele lat zaangażowany był w projekty badawcze, w których w zakresie neurochirurgii osiągał wybitne wyróżnienia. Wiele jego prac naukowych zostało opublikowanych w pismach naukowych za granicą. Był współtwórcą m.in. czterech systemów stabilizacyjnych kręgosłupa. Oprócz tego opatentował implanty stosowane w Polsce i w Europie.

12 listopada 2014 roku Rada Miejska w Bytomiu nadała Jerzemu Pieniążkowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bytomia w dowód jego zasług na rzecz rozwoju środowiska medycznego oraz w uznaniu wybitnych osiągnięć w kraju i poza nim.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon