Pogrzeb Jerzego Pieniążka. Wybitnego neurochirurga pochowano na cmentarzu Mater Dolorosa

Jerzy Pieniążek został pochowany na cmentarzu Mater Dolorsa w Bytomiu. Wcześniej uroczystości pogrzebowe odbyły się w kaplicy przy ul. Piekarskiej. Neurochirurg zmarł w wieku 75 lat.

- Dzisiaj pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka - mówił Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, podczas uroczystości pogrzebowych. Dr Jerzy Pieniążek uratował zdrowie i życie całej rzeszy pacjentów. Ja też jestem w tej grupie. Do dziś wspominam pobyt na jego oddziale i nasze długie rozmowy w trakcie nocnych dyżurów. Odejście dr. Jerzego Pieniążka to nasza ogromna strata.

Na uroczystości pogrzebowej długoletniego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 pojawiło się wielu przedstawicieli środowiska medycznego, władz wojewódzkich oraz polityków. Nie zabrakło także władz miasta z prezydentem Wołoszem na czele. Na cmentarzu zjawili się również pacjenci neurochirurga oraz jego przyjaciele.

Kim był Jerzy Pieniążek?

Lekarz od 2006 roku pełnił funkcję ordynatora Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Natomiast w latach 2014-2020 był dyrektorem placówki.

Dr Pieniążek przez wiele lat zaangażowany był w projekty badawcze, w których w zakresie neurochirurgii osiągał wybitne wyróżnienia. Wiele jego prac naukowych zostało opublikowanych w pismach naukowych za granicą. Był współtwórcą m.in. czterech systemów stabilizacyjnych kręgosłupa. Oprócz tego opatentował implanty stosowane w Polsce i w Europie.

12 listopada 2014 roku Rada Miejska w Bytomiu nadała Jerzemu Pieniążkowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bytomia w dowód jego zasług na rzecz rozwoju środowiska medycznego oraz w uznaniu wybitnych osiągnięć w kraju i poza nim.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...