Policja badała trzeźwość kierowców

Policjanci z bytomskiej drogówki przeprowadzili kolejną w tym miesiącu akcję „Trzeźwość”. Jej wynikiem jest zatrzymanie trzech kierowców, którzy jechali „na podwójnym gazie”. Stracili oni prawa jazdy i grozi im do 2 lat więzienia.

Bytomski2 1943795616

Oprócz codziennych kontroli prowadzone są takie akcje jak „Trzeźwość”, która ma na celu eliminować z dróg nietrzeźwych kierowców. W kilku wytypowanych miejscach miasta, policjanci z drogówki oraz z bytomskich komisariatów, prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.

Kontrole takie odbywają się również po informacjach pochodzących od użytkowników dróg, którzy obserwując poczynania innych kierowców nabierają podejrzenia, że mogą oni być nietrzeźwi i telefonują na numery alarmowe policji. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi słona grzywna, oraz pozbawienia wolności do lat dwóch. Sprawca takiego czynu, przynajmniej na jakiś czas musi pożegnać się z prawem jazdy.

Miniona akcja zakończyła się zatrzymaniem trzech nietrzeźwych kierujących, którzy prowadząc pojazdy „na podwójnym gazie” i mając więcej niż pół promila alkoholu w organizmie, co przez polskie prawo jest kwalifikowane jako przestępstwo, odpowiedzą przed sądem. Policjanci z drogówki w ramach akcji przebadali pod kątem trzeźwości ponad 680 kierujących, legitymowali 35 osób, skontrolowali 17 pojazdów, nałożyli 5 mandatów karnych dla kierujących i 11 mandatów karnych dla pieszych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt plac zabaw

Dewastacja, kradzieże, zniszczenia. Co dalej z...

Byt wypadek smiertelny wroclawska04

Śmiertelny wypadek na ul. Wrocławskiej. Trzeba...

Byt 39 638678

Fatalne zakupy

Byt bytomscy policjanci

Kronika Policyjna: 5 października [przegląd]

Byt nowy woz dla osp

Strażacy z Suchej Góry w końcu będą mieli nowy...

Byt policyjnyaresztbytom

Kronika Policyjna: 29 czerwca [przegląd]