Policja sprawdza, czy doszło do próby porwania uczennicy

Bytomscy kryminalni sprawdzają, czy faktycznie doszło do próby pozbawienia wolności uczennicy jednej z bytomskich podstawówek. Taką wiadomość dostali od dyrekcji szkoły rodzice uczęszczających do niej dzieci.

slaska.policja.gov.pl
Policja

- 27 kwietnia doszło do próby pozbawienia wolności uczennicy naszej szkoły. Zdarzenie miało miejsca poza terenem szkoły w czasie powrotu dziecka do domu z zajęć dydaktycznych (…) W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci proszę o rozwagę przy samodzielnych powrotach uczniów z i do domu – taką wiadomość w czwartek (27 kwietnia) za pomocą elektronicznego dziennika otrzymali rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu.

Jak można się było spodziewać temat od razu zaczął żyć w mediach społecznościowych, a rodzice zaczęli dalej przekazywać wieści o „próbie porwania”. Pytana o szczegóły sprawy dyrektor placówki, Wioletta Kapela potwierdziła nam, że faktycznie wiadomość o takiej treści wyszła ze szkoły, by uspokoić rodziców, ale - jak usłyszeliśmy – nic więcej nie ma do dodania.

Dużą wstrzemięźliwość zachowuje także bytomska policja, której wydział kryminalny bada sprawę.

- Potwierdzam, że takie zgłoszenie było, natomiast weryfikujemy czy przebieg zdarzenia tak wyglądał – przekazała nam kom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon