Policja ujawnia ponad kilogram narkotyków

Policjanci z Bytomia przejęli ponad 1000 dilerskich działek marihuany oraz ponad 3 gramy haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 30 tys. zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 32 lat.

Bytomski4 polkilnar

Kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o osobie, która w domu ma mieć narkotyki. Stróże prawa podjęli czynności operacyjne i podjęli obserwację interesującego ich lokalu przy ul. Wytrwałych. W trakcie działań weszli do mieszkania gdzie zastali 21-latka oraz jego 32-letniego kolegę. Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie, gdzie znaleźli worek foliowy z suszem roślinnym a przy starszym mężczyźnie ujawnili kilka kostek substancji koloru brązowego. Kryminalni wstępnie określili, że jest to marihuana i haszysz.

W komendzie potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy. W sumie zabezpieczono ponad jeden kilogram marihuany z którego można przygotować ponad 1000 dilerskich działek tego narkotyku oraz ponad 3 gramy haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 30.000 złotych.

Mężczyznom przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających a w przypadku młodszego z nich to ich znacznej ilości. Teraz 32-latkowi grozi do 3 lat więzienia. Natomiast jego 21-letniemu koledze do 8 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj o ich losie zdecyduje bytomski prokurator. Sprawa ma charakter rozwojowy i kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon