Policja zatrzymała cztery osoby przy basenie w parku Kachla. Jutro staną przed prokuratorem

Wczoraj, w sobotę 15 lipca, na basenie w Parku Kachla doszło do groźnie wyglądającego wydarzenia. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy policji. Odpowiedzą za swoje zachowanie, wzbudzające głęboką obawę przebywających tam z dziećmi rodziców.

Kamil / YouTube (screen)
Zajście na basenie w Bytomiu

Zatrzymanie na basenie w parku Kachla

W ten weekend bytomską społeczność obiegły opublikowane na mediach społecznościowych filmy przedstawiające zdarzenie, do którego doszło na kąpielisku w parku Kachla. Widać na nich policyjnych samochód i funkcjonariuszy. Mundurowi wyprowadzali z budynku zatrzymanych. Wokół nich zgromadził się niemały tłum ludzi, krzyczących w kierunku wyprowadzanych mężczyzn. Wypoczywający na basenie chcieli na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość osobom pod strażą policjantów. Niektórzy wykazywali chęć użycia przemocy wobec zatrzymanych. Filmy pokazują, iż doszło także do przepychanki między zdenerwowanym tłumem i policjantami.

Co potwierdza policja?

Jak przekazała nam oficer prasowy komisarz Anna Lenkiewicz, 15 lipca zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 18-48 lat. Jutro, 17 lipca, zostaną oni doprowadzeni do prokuratury. Wtedy też poznamy dokładne zarzuty, jakie będą im przedstawione. Na razie mówi się o zmuszaniu do określonego zachowania.

Bytom zatrzymano podejrzewanego o pedofilię

Może Cię zainteresować:

Podejrzewany o pedofilię zatrzymany w Bytomiu. Umówił się z dzieckiem przed Agorą

Autor: Redakcja

23/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon