Policja złapała aż 14 poszukiwanych jednego dnia!

Bytomska Policja ma powód do zadowolenia. Tylko jednego dnia stróżom prawa udało się ująć aż 14 poszukiwanych osób. Teraz już tak łatwo nie unikną sprawiedliwości.

Freepik.com
Rece w kajdankach

Na liście poszukiwanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach znajdują się setki nazwisk. Z tego względu praktycznie każdego dnia prowadzone są czynności zmierzające do ich ujęcia i niemal codziennie udaje się wykreślić kolejne nazwisko z tej listy (choć ciągle pojawiają się na niej kolejne). Poszukiwani jednak nie ułatwiają tego zadania, starając się pozostawać w ukryciu.

Tylko w czwartek w ręce bytomskich mundurowych wpadło aż czternaście poszukiwanych osób, w tym 4 ścigane listem gończym przez bytomski i rudzki sąd oraz trzech nieletnich.

- Trzech mężczyzn w wieku 26, 45 i 46 lat oraz 24-letnia kobieta już trafiło do więzienia. Wśród zatrzymanych było także trzech nieletnich. 17 i 13-latek oddalili się placówek opiekuńczych, 16-latek był poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego poszukiwane były dwie bytomianki w wieku 40 i 44-lata, a pięciu ukrywających się mężczyzn trafiło do Aresztu Śledczego na podstawie postanowienia sądów w Bytomiu, Chorzowie i Rudzie Śląskiej - informuje Komenda Miejska Policji w Bytomiu.

Jak podkreślają policjanci, zatrzymanie poszukiwanych zazwyczaj poprzedza długi proces gromadzenia danych pozwalających ustalić miejsce pobytu tych osób. Można jednak to przyśpieszyć, bo każdy, kto posiada informacje, gdzie ukrywają się poszukiwani, może anonimowo przekazać je dowolnej jednostce Policji drogą telefoniczną lub przy pomocy internetowego formularza. Należy przy tym podkreślić, że ukrywanie osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon