Policjanci podglądali czy kierowcy ustępują pieszym

Policja i Straż Miejska wzięły pod lupę przejścia dla pieszych w Bytomiu. W ciągu jednego dnia ujawniono aż pół setki wykroczeń.

KMP Bytom
Mobilne centrum dowodzenia

We wtorek, 23 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Bytomiu oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili wspólną akcję nakierunkowaną na kwestię bezpieczeństwa pieszych. W tym celu ściągnięto do miasta mobilne stanowisko dowodzenia, przy pomocy którego monitorowano wybrane przejścia dla pieszych.

Stróże prawa skupiali się nie tylko na właściwym zachowaniu kierujących wobec pieszych, ale także na przestrzeganiu przepisów przez samych pieszych. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego i zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem. Problem jest poważny, bo przed kilkoma tygodniami doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego, który przechodził na pasach w Szombierkach. Podobnych sytuacji na bytomskich drogach nie brakuje.

W trakcie całodniowej akcji ujawniono 50 wykroczeń, z czego 16 dotyczyło przekroczenia prędkości, a 10 wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi nałożyli 41 mandatów karnych, skierowali 4 wnioski do sądu i zastosowali 5 pouczeń.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon