Policjanci z drogówki i motocykliści. Spotkanie w Parku Miejskim w Bytomiu. Zdjęcia

W piątek 20 sierpnia 2021 r. policjanci bytomskiej drogówki spotkali się w Parku Miejskim z motocyklistami. Specjalnie dla nich odbyła się akcja profilaktyczna „Motocyklisto kochaj życie”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do parku licznie przybyli miłośnicy jednośladów, dla których mundurowi przygotowali prelekcję o bezpieczeństwie na drodze, pokaz pierwszej pomocy i wiele upominków. Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy, przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, 20 sierpnia 2021 roku zorganizowali spotkanie profilaktyczne skierowane przede wszystkim do motocyklistów.

Impreza pod nazwą „Motocyklisto kochaj życie” odbyła się w Parku Miejskim imienia Franciszka Kachla. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło w parku liczną grupę miłośników jednośladów, którzy przybyli na swych motocyklach. Zaprezentowane wspaniałe maszyny zrobiły duże wrażenie.

W miłej i rodzinnej atmosferze mundurowi przygotowali dla uczestników prelekcję dotyczącą zachowania bezpieczeństwa na drodze. Apelowali o rozsądną i ostrożną jazdę oraz o przestrzeganie przepisów drogowych. Przypominali, że przyczyną większości zdarzeń z udziałem motocyklistów jest nadmierna prędkość.

Podczas spotkania przeprowadzono również pokaz pierwszej pomocy. Instruktażu udzielił ratownik medyczny, który na co dzień jest policjantem bytomskiej drogówki. Pokaz również cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wielu chętnych mogło spróbować własnych sił w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomie. Na koniec uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, broszury, a najmłodsi - odblaski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości