Policjanci zatrzymali złodzieja ludzie pomogli

Policjanci wraz z mieszkańcem Bytomia zatrzymali w sobotę sprawcę, który zerwał 61-letniej kobiecie złoty łańcuszek z szyi. Złodziejem okazał się 18-letni bytomianin. Łup odzyskano. Teraz mężczyzna odpowie przed bytomskim prokuratorem. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Bytomski2 2048518789

2048518789W sobotę po godzinie 14:00, bytomscy stróże prawa zostali zaalarmowani po zgłoszeniu, że w rejonie ul. Matejki, mężczyzna zerwał z szyi kobiety złoty łańcuszek i ucieka. Niezwłocznie w rejon przestępstwa zostali skierowani funkcjonariusze.

Po chwili policjanci zauważyli uciekającego mężczyznę. Kilkominutowy pościg ulicami miasta pomógł zakończyć obywatel. Który widząc uciekiniera biegnącego w jego stronę i goniących go funkcjonariuszy spowodował, że przebiegający obok niego młody mężczyzna wywrócił się. Natychmiast został przez niego przytrzymany oraz przez patrol stróżów prawa. Zatrzymany 18-latek miał przy sobie zerwany łup.

Pokrzywdzona 61-latka rozpoznała w nim sprawcę kradzieży jej łańcuszka. Śledczy z komisariatu ustalili, że mężczyzna dokonał w ostatnim miesiącu kilku takich kradzieży. Bytomianin przyznał się do tych kradzieży.

Podejrzany odpowie przed bytomskim prokuratorem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Teraz śledczy ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon