Polityka

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bytom [ZDJĘCIA]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Szef polskiego rządu przyjechał wczoraj do Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Podziękował ratownikom za ostatnią akcję w kopalni Zofiówka.

Reklama

W niedzielę premier Morawiecki wizytował w województwie śląskim. Przed południem uczestniczył w mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, skąd następnie udał się w kierunku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Do Bytomia dotarł krótko przed 16:00.

Od razu po opuszczeniu rządowej limuzyny skierował się przed Pomnik Poległych Ratowników, gdzie złożył znicz ku ich pamięci. Potem dołączył do ratowników czekających na niego w auli CSRG. - To jest dla mnie wielki zaszczyt, że mogę być tu dziś z wami. W tak bardzo realny sposób zetknąłem się z waszą wtedy podczas tej tragedii w Zofiówce ponad dwa miesiące temu. Bardzo mocno chciałbym podkreślić, jak pod ogromnym wrażeniem i ogromnym szacunkiem podchodzę do waszej pracy. Ona jest nie tylko dopełnieniem wielkiego wysiłku górników w pracy pod ziemią, ale jest też bardzo często naznaczona bohaterstwem, takim, jakie świadczycie na co dzień, podczas takich akcji - powiedział ratownikom premier.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że dziś praca ratowników ma jeszcze większe znaczenie, gdyż kopalnie prowadząc wydobycie na coraz większych głębokościach stają się coraz bardziej niebezpieczne. - Dlatego transformując gospodarkę województwa śląskiego i w innych miejscach Polski chcę powiedzieć, że i dzisiaj, i jutro, i w najbliższych latach ratownictwo górnicze będzie absolutnie kluczowe dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa życia, zdrowia i ratowania w krytycznie trudnych warunkach - zapewnił premier.

Szef rządu osobiście podziękował każdemu z ratowników obecnych na stali, a także przekazał podziękowania dla całego personelu wspierającego ich pracę. W trakcie wizyty premierowi towarzyszyli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, poseł Wojciech Szarama oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusz Janas. Po zakończeniu spotkania z ratownikami w Bytomiu premier pojechał do Katowic, gdzie złożył kwiaty pod Pomnikiem Powstań Śląskich oraz spotkał się z mieszkańcami Katowic.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #179772 2018/07/10 22:43
Ale jeszcze Hanysek jest rozpoznawalny i jego felieton poszedł w świat - do nas trafił.
Trudno się też z nim nie zgodzić. Przyjeżdża Premier raz na 5 lat do Bytomia a Prezydent staje do niego okoniem.
No ale przecież Damian od kilku lat budzi miasto, tylko jest jeden problem, niejaki bytomski Misiewicz mu go schował.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #179761 2018/07/09 23:58

Papniok napisał: Durczok na swoim Silesionie napisał felieton o postawie Bartyli, a właściwie jej braku, wobec wizyty Morawieckiego w naszym mieście. Bez względu na poglądy redaktora naczelnego - ciekawe są jego spostrzeżenia. silesion.pl/durczok-jo-sie-pytom-kaj-jest-tyn-bytom-09-07-2018

Kamil Durczok...jego kariera i wiarygodność też przepadła.Chłop pisze takie pierdoły że aż oczy bolą.
Papniok Avatar
Papniok odpowiedział w temacie: #179754 2018/07/09 16:58
Durczok na swoim Silesionie napisał felieton o postawie Bartyli, a właściwie jej braku, wobec wizyty Morawieckiego w naszym mieście. Bez względu na poglądy redaktora naczelnego - ciekawe są jego spostrzeżenia. silesion.pl/durczok-jo-sie-pytom-kaj-jest-tyn-bytom-09-07-2018
Sir Zorro Avatar
Sir Zorro odpowiedział w temacie: #179751 2018/07/09 13:04
Informacja o wizycie powinna się znaleźć w temacie

www.bytomski.pl/forum-bytomia/newsroom/1...wojne-kopalni#179737

Reklama: