Polityka

Wołosz nowym prezydentem Bytomia [OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW]

Bytom będzie mieć nowego prezydenta. Zostanie nim Mariusz Wołosz, kandydat popierany przez Koalicję Obywatelską. To oznacza też zmianę w Radzie Miejskiej. Na miejsce Wołosza wejdzie Paweł Winiarski.

godz. 01:00

Oficjalne wyniki ze wszystkich komisji:
Mariusz Wołosz: 22 620 głosów (53,53 proc.)
Damian Bartyla: 19 632 głosów (46,46 proc.)

Reklama

godz. 23:00

Według danych z 90% komisji Mariusz Wołosz zostaje kolejnym prezydentem Bytomia. Przewaga nad Damianem Bartylą wynosi ok. 2000 głosów.

godz. 22:55

Według danych z 40 procent komisji wyborczych Mariusz Wołosz zdobył 53,31% głosów, natomiast Damian Bartyla  46,69%. Różnica pomiędzy kandydatami na razie wynosi 1 238 głosów.

W sztabie Mariusza Wołosza początkowo panowała duża nerwowość, lecz spływające infomacje z kolejnych komisji uspokoiły towarzystwo. Wciąż jednak da się wyczuć pewną dozę niepewności...

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (21 replies).

przemo77 Avatar
przemo77 odpowiedział w temacie: #181799 2018/11/06 06:44

MephiR napisał:
Wołosz zdementował to zaraz po wydaniu przez Bartylę gadzinówki na jego temat. Padło stwierdzenie, że Koj nie jest przymierzany do roli wiceprezydenta.


No a przecież nauczeni doświadczeniem wiemy że Wołosz zdania nie zmienia :-P
Waldemar Bartosik Avatar
Waldemar Bartosik odpowiedział w temacie: #181798 2018/11/06 01:00
Na pytanie zadane przez creek73 (Tak szczerze niech Pan napisze, co Pan widział w Damianie Bartyli?), wezwany ponownie do tablicy przez SZCZESIU, odpowiedzi już udzieliłem we wpisie GANGSTERSKIE PRAKTYKI W KAMPANII, czyli CZEMU SŁUŻY WYBORCZA CISZA ? pisząc :


"Więc przychylam się do sugestii Redaktora platformy bytomski.pl, który już w lipcu bieżącego roku postawił śmiałą i jedynie słuszną – w obliczu fali napastliwych inwektyw tezę :„Może jednak Bartyla powinien zostać ?”


By rozwiązać i uporządkować sprawy stawiane mu w formie agresywnych i napastliwych zarzutów ?
Zwłaszcza gdy „totalna” konkurencja okazała się totalnie bezpłodna, a motywuje ją tylko rozpaczliwe ukochanie władzy, w dążeniu do której, nie cofa się nawet przed gangsterskimi metodami walki politycznej ? "
I TYLE W TEMACIE....
gina Avatar
gina odpowiedział w temacie: #181790 2018/11/05 22:11
Wiem, że nadzieja umiera ostatnia. Ja jednak żyję na tyle długo, żeby nie mieć złudzeń. Tutaj nie chodzi o mieszkańców ani o miasto. Tutaj gra idzie o stołki i łatwą kasę wyciąganą z naszych kieszeni. Tutaj jest ważniejsze, że wygrała platforma i my za to wszyscy zapłacimy. Z politykami jest podobnie jest z żebrakami. Jak przywykną do brania kasy za nic, to do żadnej normalnej pracy nie pójdą, bo łatwa kasa kusi. Nie sądziłam, że wymordowanie polskiej inteligencji w latach 40-tych ubiegłego wieku będzie miało tak duży wpływ na jakość głosowań w Polsce. Facet z więzienia wygrywa wybory a u nas w Bytomiu też żaden z kandydatów II tury też nie był kryształowy. Nie ma sensu gratulować zwycięzcy wygranej, bo w zasadzie to wygrał Schetyna, Lubnauer i Nowacka. Teraz, to tylko czekać, jak Sucha Góra, Górniki i Stolarzowice wrócą do Tarnowskich Gór, bo tam kiedyś należały a resztki Bytomia przejmie Ruda Śląska i Zabrze.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #181786 2018/11/05 21:52

Krzysztof M. napisał: A Piotr K. będzie wice ??
Może coś napisze dziś ;) ??


Wołosz zdementował to zaraz po wydaniu przez Bartylę gadzinówki na jego temat. Padło stwierdzenie, że Koj nie jest przymierzany do roli wiceprezydenta.
igor Avatar
igor odpowiedział w temacie: #181784 2018/11/05 21:41
Naprawdę ciekawe jakimi doradcami otoczy się Wołosz. Mam nadzieje że będą to ludzie, dla których ważny jest los miasta a nie tylko własny portfel.

Reklama
Promocja noworoczna