Polityka

PiS przedstawił listy do Sejmu i Senatu. 5 kandydatów z Bytomia


To będzie bardzo krótka, ale za to intensywna kampania. Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów, którzy zawalczą o miejsca w Sejmie i Senacie. Na listach znajdziemy pięciu kandydatów z Bytomia.

Reklama

Jesienna kampania będzie bardzo krótka, ponieważ prezydent Andrzej Duda wybrał najwcześniejszy z możliwych terminów ogólnonarodowego głosowania. Wybory odbędą się już 13 października. Politykom zostało więc już niewiele czasu, aby przekonać do siebie wyborców.

Mimo to listy kandydatów na posłów i senatorów wciąż jeszcze się kształtują. Jedynie Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nazwiska wszystkich swoich reprezentantów, jakie znajdziemy na kartach do głosowania. W okręgu gliwickim (nr 29) obejmującym Bytom o miejsca w sejmowych ławach będą walczyć:

 1. Bożena Borys-Szopa
 2. Wojciech Szarama
 3. Piotr Pyzik
 4. Jarosław Gonciarz
 5. Tomasz Olszewski
 6. Józef Kubica
 7. Barbara Dziuk
 8. Zbigniew Przedpełski
 9. Anna Borówka
 10. Bartłomiej Kowalski
 11. Paweł Żak
 12. Dorota Siebiata-Tomczyk
 13. Adam Ilewski
 14. Krystyna Kołodziej-Ptak
 15. Ferdynand Reiss
 16. Ewelina Cebula
 17. Piotr Patoń
 18. Elżbieta Kogowska-Piasecka

W powyższym gronie znajdziemy czterech bytomian. Są to: Wojciech Szarama - obecny poseł RP, Zbigniew Przedpełski - radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Dorota Siebiata-Tomczyk - położna z bytomskiej porodówki wyróżniona tytułem Bytomianki Lata 2019 oraz Piotr Patoń - radny miejski.

W wyborach do Senatu obowiązują natomiast okręgi jednomandatowe. W okręgu nr 71 obejmującym Bytom i Zabrze wyłącznym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości będzie Andrzej Misiołek zasiadający w izbie wyższej polskiego parlamentu już od trzech kadencji.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.