Polityka

Damian Bartyla pójdzie do Sejmu?


Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 zaprezentowały liderów swoich list wyborczych. Brakuje wśród nich "jedynki" z 29. okręgu, który obejmuje nasze miasto. Czy zostanie nią były prezydent Bytomia?

Reklama

W minioną sobotę koalicja tworzona przez Ludowców oraz Kukiz'15 ogłosiła jakie osoby zajmą czołowe miejsca na listach wyborczych do Sejmu. Do publicznej wiadomości podano nazwiska liderów z 39 spośród 41 okręgów. Do dziś komitet nie wyjawił, kto wystartuje z pierwszego miejsca w okręgach gliwickim (nr 29 - obejmuje m.in. Bytom, Tarnowskie Góry, Zabrze) i rybnickim (nr 30 - obejmuje m.in. Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski i Żory).

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PSL, aby dowiedzieć się dlaczego jeszcze nie przedstawiono lidera z naszego okręgu, jednak mimo obietnicy złożonej przez przedstawiciela partii nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Tymczasem według nieoficjalnych informacji "jedynką" w okręgu 29 ma zostać Damian Bartyla. Potwierdzają to bliscy współpracownicy byłego prezydenta Bytomia.

W zeszłorocznych wyborach samorządowych Damian Bartyla posiadał poparcie bytomskiego PSL, o czym na inauguracji ówczesnej kampanii osobiście zapewnił prezes powiatowego zarządu partii w Bytomiu, Zygmunt Wilk. W tamtym okresie jego starania o reelekcję wspierał również Andrzej Pilot, znany działacz PSL z Tarnowskich Gór piastujący w czasach rządów PO-PSL funkcje wicewojewody śląskiego i prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

Czytaj dalej:

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.