Polonia Bytom ma nowego trenera. Niedawno ją ograł

Znamy już trenera, który zastąpi Kamila Rakoczego na stanowisku trenera III-ligowej Polonii Bytom. Klub postawił na Ryszarda Wieczorka, który już trochę zasmakował tych rozgrywek, a dodatkowo ma bogate doświadczenie.

Fot. poloniabytom.com.pl
Ryszard wieczorek polonia bytom

Spore poruszenie wywołała informacja, że Polonia Bytom zakończyła współpracę z Kamilem Rakoczym. Ten szkoleniowiec przez trzy lata cieszył się dużym zaufaniem władz klubu i to nawet w momencie, gdy był on coraz głośniej krytykowany przez kibiców. Ostatecznie jednak uznano, że czas na zmiany, a niebiesko-czerwoni szybko znaleźli następcę.

Wiadomo już, że w nowym sezonie trenerem Polonii będzie Ryszard Wieczorek. Ostatnio pracował on w Odrze Wodzisław Śląski. Do tego klubu przyszedł w maju na sześć ostatnich kolejek i miał on uratować drużynę przed spadkiem. To się udało, bo wodzisławianie w sześciu ostatnich kolejkach wygrali cztery razy i ostatecznie uplasowali się na 11. miejscu.

Ciekawostką jest fakt, że w ostatniej kolejce Odra podejmowała Polonię. Znacznie niżej notowany rywal sprawił dużą niespodziankę, wygrywając 1:0 po golu Wojciecha Wenglorza w 48. minucie.

Po sezonie trener Wieczorek spotkał się z władzami wodzisławskiego klubu, aby porozmawiać o przyszłości. Obie strony jednak się nie dogadały, przez co 60-latek rozstał się z klubem, w którego historii znaczy bardzo wiele.

Już jako piłkarz w Odrze rozegrał ponad 200 spotkań. Potem w Wodzisławiu Śląskim zaczynał na poważnie trenerską karierę. Prowadził ten klub aż czterokrotnie i to m.in. w złotych czasach, gdy wodzisławianie grali na poziomie Ekstraklasy.

Polonia Bytom zyskuje fachowca z bogatym bagażem doświadczeń. Ostatnio pracował na niższych szczeblach ligowych, prowadząc m.in. KKS 1925 Kalisz, Wisłę Puławy, Kotwicę Kołobrzeg, czy Legionovię Legionowo. Wcześniej jednak miał okazję być trenerem Korony Kielce, Górnika Zabrze, czy Piasta Gliwice.

Wieczorek z dwukrotnym mistrzem Polski związał się dwuletnim kontraktem. Z pewnością jego głównym zadaniem będzie awans do II ligi. W tym celu klub już dokonał pierwszych zmian w kadrze, a największy ruch na rynku transferowym dopiero przed nami.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon