Polonia Bytom może grać w I lidze. Klub otrzymał licencję

Chociaż Polonia Bytom jest beniaminkiem II ligi, to na 3 kolejki przed końcem rozgrywek liczy się w walce o awans do wyższej klasy. Gdyby się tak szczęśliwie ułożyło, to Niebiesko-czerwoni nie będą musieli martwić się o uzyskanie licencji. PZPN pozytywnie rozpatrzył wniosek bytomskiego klubu.

BS Polonia Bytom
Polonia sandecja

Rok temu Bytom świętował powrót Królowej Śląska na poziom centralny. Obecny sezon bytomianie rozpoczęli od zwycięstwa, ale na kolejne trzeba było czekać aż 8 kolejek. Podczas gdy jesienią wydawało się, że sukcesem będzie utrzymanie się w II lidze, tak na wiosnę drużyna nabrała wiatru w żagle. W tej chwili Polonia Bytom ma 44 punkty na koncie, co daje jej 8 pozycję w tabeli.

Niebiesko-czerwonym do strefy barażowej brakują zaledwie dwa punkty. Do końca rozgrywek zostały jeszcze 3 kolejki. Bytomianie zmierzą się jeszcze z trzecią w tabeli Chojniczanką, dwunastą Olimpią Elbląg i trzynastym Lechem II Poznań. Jeśli Polonii uda się wygrać te mecze, a jej rywalom z wyższych miejsc w tabeli powinie się noga, to nasza drużyna będzie miała szanse na awans do I ligi.

Czy klub jest gotowy na grę w wyższej klasie rozgrywkowej? W zeszłym roku Polonia wreszcie doczekała się nowego obiektu, dzięki czemu bytomianie znów mogą grać u siebie. Wciąż jednak nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę drugiej trybuny przy ul. Piłkarskiej. Termin składania ofert po raz kolejny został przesunięty - tym razem na 10 czerwca. Na szczęście klub zdołał już uzyskać zielone światło na grę w I lidze. W środę ogłoszono, iż Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła przyznać Polonii licencję na sezon 2024/2025 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.

Nadzór infrastrukturalny został nałożony w związku z brakiem systemu podgrzewania murawy, w związku z czym Polonia została zobowiązana do wskazania stadionu zastępczego na okres 15 listopada 2024 - 31 marca 2025 spełniającego wymogi podręcznika licencyjnego dla klubów I ligi. Jednocześnie Niebiesko-czerwoni w terminie do 30 czerwca br. zostali zobligowani do wykonania wszystkich zaleceń z raportu z wizytacji obiektu przeprowadzonej przez eksperta ds. infrastruktury.

W niedawnym wywiadzie dla portalu Goal.pl prezes Polonii Sławomir Kamiński uspokajał, że wykonanie podgrzewania płyty boiska nie stanowi dużego problemu. - W takim przypadku konieczne byłoby zabezpieczenie trawy syntetycznej i wykonanie instalacji podgrzewania w istniejącej podbudowie - powiedział Kamiński. Zdaniem szefa klubu ma to być możliwe do zrobienia w okresie między sezonami.

Wizualizacja drugiego etapu rozbudowy boiska przy ul. Piłkarskiej

Może Cię zainteresować:

Polonia Bytom dorobi się drugiej trybuny. Ogłoszono przetarg

Autor: Daniel Lekszycki

29/02/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon