Polonia idzie po awans. Przed nią decydujące spotkanie

Do końca sezonu III grupy III ligi pozostały jeszcze 4 kolejki, ale już dziś może się rozstrzygnąć, czy bytomianie awansują do wyższej klasy rozgrywkowej. Co ciekawe, sytuacja może się ułożyć w taki sposób, że poloniści nawet nie będą musieli wygrać dzisiejszego spotkania, by zdobyć mistrzostwo ligi.

Krzysztof Kadis / BS Polonia Bytom
Pilkarze polonii w kółku

Dziś o 17:30 na stadionie przy ulicy Olimpijskiej bytomska Polonia rozegra mecz z 14. w tabeli Polonią Nysa, która jednak wystąpi w tym spotkaniu w roli... gospodarza. Drużyna z Opolszczyzny w tej rundzie zwykle korzysta z boiska w Grodkowie, ponieważ jej własny obiekt właśnie przechodzi remont, lecz obie Polonie zgodziły się, aby tę kolejkę rozegrać w Bytomiu.

W praktyce więc zawodnicy z Nysy będą grać dziś na wyjeździe, a to im w tym sezonie wychodzi słabo (1 zwycięstwo, 6 remisów i aż 7 porażek). Bilans spotkań imienniczek wyraźnie przemawia na korzyść Niebiesko-Czerwonych. W trzech meczach bytomianie odnieśli 2 zwycięstwa (3:2 i 4:1), natomiast wiosną 2021 roku rywalizacja obu drużyn zakończyła się remisem.

Pozytywny wynik tego starcia dla Polonii Bytom będzie oznaczał awans do wyższej ligi. Zmagania piłkarzy będzie można obejrzeć za darmo dzięki transmisji na kanale YouTube PBTV.

Awans Niebiesko-Czerwonych będzie zależeć nie tylko od spotkania z drużyną z Nysy. O 14:00 rozpocznie się mecz Rekordu Bielsko-Biała z Rakowem II Częstochowa. Jeżeli drugi w tabeli Rekord przegra z częstochowianami, to bytomianie już na resztę rundy utrwalą pozycję lidera - i to na półtorej godziny przed własnym meczem.

Sobotni wieczór w Bytomiu może być bardzo radosny. W sytuacji, gdy wszystko ułoży się po myśli Polonistów, to po meczu odbędzie się feta na Rynku, gdzie zawodnicy wraz z kibicami będą mogli kulturalnie i bezpiecznie świętować powrót swojej drużyny na szczebel centralny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon