Polonia przegrywa pierwszy mecz w II lidze

Szok i niedowierzanie na stadionie przy ulicy Olimpijskiej 2. Polonia Bytom niespodziewanie przegrała 0:2 z Chrobrym Głogów w swoim pierwszym meczu nowego sezonu w ramach piłkarskiej II Ligi, grupy zachodniej.

Spotkanie już na początku mogło znakomicie ułożyć się dla Niebiesko-Czerwonych. W 5. minucie po dośrodkowaniu Białkowskiego z lewego skrzydła piłkę uderzał Jarka. Futbolówka minęła bramkarza gości, ale pechowo dla Polonistów z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców! Jak mówi znane przysłowie: „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i tak też stało się w niedzielę przy Olimpijskiej. W 8. minucie po błędzie defensywy Polonii sam na sam z Miką znalazł się Szczepaniak i strzałem w krótki róg pokonał naszego bramkarza. Niebiesko-Czerwoni natychmiast rzucili się do odrabiania strat. Przeważali na boisku i stwarzali sobie więcej sytuacji, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od szybkich ataków Polonii. Żaden z nich jednak nie przyniósł efektu bramkowego. W 56. minucie spotkania kolejny błąd za to zanotowała bytomska defensywa. Po zagraniu z prawego skrzydła piłka wpadła pod nogi Broniewicza, ten zamiast wybijać futbolówkę, fatalnie skiksował. Do piłki dopadł Ciechański i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie gości. Strata drugiej bramki wyraźnie podłamała naszych zawodników. Trener Jacek Trzeciak dokonał kilku zmian, ale nawet niedawno sprowadzony Wojciech Mróz nie pomógł. Polonia walczyła dzielnie do końca, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie i to goście cieszyli się ze zdobycia 3 punktów.

Niebiesko-Czerwoni swój kolejny mecz w ramach II Ligi grupy zachodniej rozegrają na wyjeździe, 3 sierpnia o godzinie 19.00 z KS Polkowice.

Polonia Bytom: Mateusz Mika, Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Kamil Banaś, Marcin Kowalski, Mariusz Sacha (66' Wojciech Mróz), Bartłomiej Setlak, Bartosz Nowak (86' Kamil Walesa), Damian Michalik (55' ), Kamil Białkowski (72' Dawid Krzemień), Dawid Jarka

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki, Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Michał Szałek, Adam Samiec, Mateusz Janeczko (84' Łukasz Kuczer), Mateusz Hałambiec, Waldemar Gancarczyk, Bartosz Machaj (54' Daniel Ciechański), Damian Sędziak (81' Tomasz Kowalczuk), Łukasz Szczepaniak (77' Krzysztof Ziemniak)