Polonia przyspiesza z transferami. Kolejne dwa wzmocnienia

Polonia Bytom rozpoczęła przygotowania, zmieniła trenera, a następnie sfinalizowała dwa transfery. Nowi zawodnicy mają wzmocnić siłę ofensywną wicelidera III ligi.

Fot. poloniabytom.com.pl
Siwek jakub polonia bytom

Piłkarze Polonii Bytom mają za sobą pierwsze treningi w 2023 roku. Zespół przejął Adam Burek, który zastąpił Ryszarda Wieczorka. Teraz klub odkrywa karty, kto wzmocni drużynę przed rundą wiosenną. Już poznaliśmy łącznie trzy nazwiska.

W poniedziałek niebiesko-czerwoni poinformowali, że pozyskali Jakuba Siwka. Tego zawodnika kibice już znają, choć nie mieli okazji zobaczyć go w akcji. 20-letni pomocnik rok temu był wypożyczony z Ruchu Chorzów, ale szybko doznał poważnej kontuzji i nie zdążył zadebiutować w klubie z Bytomia.

Siwek jesień spędził w Dramie Zbrosławice i regularnie występował w IV lidze. Co ciekawe, niedawno rozwiązał on umowę z Ruchem, a dzięki temu do Polonii przeniósł się jako wolny zawodnik.

- Po kontuzji nie widzę już śladu. Przeszedłem solidną rehabilitację, po której czuję się bardzo dobrze. Wracam na pewno bardziej przygotowany jeżeli chodzi o względy motoryczne. Dałem przez ostatni czas z siebie maksa, aby jak najlepiej znów pokazać się na boisku - mówi pomocnik na oficjalnej stronie klubu.

Dzień później poznaliśmy kolejnego nowego piłkarza. To Krzysztof Ropski, który podobnie jak Siwek, najpierw rozwiązał dotychczasową umowę. 26-letni napastnik do tej pory był zawodnikiem I-ligowej Skry Częstochowa. W tym sezonie rozegrał siedem meczów na zapleczu Ekstraklasy.

Wcześniej Polonia Bytom pozyskała Jakuba Kuczerę z Garbarni Kraków. Można się spodziewać, że to jeszcze nie koniec zmian kadrowych u wicelidera III ligi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon