Ponad 100 policyjnych kontroli. Efekt? Dwóch pijanych rowerzystów, a kierujący stracił prawo jazdy

Bytomscy policjanci prowadzili działania pn. „Bezpieczny Rower". Mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami wobec rowerzystów, jak i na zachowanie użytkowników jednośladów. Stróże prawa podczas wczorajszej akcji ujawnili łącznie 17 wykroczeń, dwóch pijanych rowerzystów i kierowcę samochodu po użyciu alkoholu.

Zdj. ilustracyjne
Policja alkomat

Działania "Bezpieczny Rower" w Bytomiu

Po raz kolejny w tym roku bytomscy policjanci kontrolowali kierujących jednośladami. W poniedziałek, 11 września mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami względem użytkowników jednośladów, kontrolowali również, czy zachowanie rowerzystów jest zgodne z przepisami.

Policjanci podczas działań skontrolowali 75 pojazdów i przeprowadzili 34 kontrole rowerów. Stróże prawa sprawdzali jednoślady również pod kątem właściwego stanu technicznego. Mundurowi ujawnili 17 wykroczeń, w tym 11 dotyczyło nieprawidłowych zachowań kierujących samochodami wobec rowerzystów, a 6 wykroczeń popełnili użytkownicy jednośladów.

Dla dwóch pijanych rowerzystów jazda na rowerze zakończyła się mandatami w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a 41-letni mieszkaniec Bytomia za jazdę samochodem po użyciu alkoholu stracił prawo jazdy.

Rowerzysta pijany

Może Cię zainteresować:

Jedno piwo to nie piwo? Pijany rowerzysta z Bytomia został zatrzymany na ul. Modrzewskiego

Autor: Redakcja Bytomski

11/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon