Ponad 20 stopni na dworze, a tam... lód. Przyjdź się poślizgać

Lato raczej nie kojarzy się z uprawianiem sportów zimowych. Tymczasem w Bytomiu jest to możliwe. Na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów ruszają ogólnodostępne ślizgawki.

Hubert Klimek / UM Bytom
Slizgawka

Nowy obiekt przy ulicy Pułaskiego pozwala na utrzymywanie lodowej tafli przez cały rok - nawet, gdy za oknem panują upały. Dzięki temu w ostatnich tygodniach z bytomskiego lodowiska korzystały drużyny hokejowe Polonii Bytom oraz reprezentacja Polski juniorek U18 i przygotowywały się do ligowych oraz turniejowych zmagań.

W najbliższy weekend na taflę znów będą mogli wjechać zwykli mieszkańcy. W sobotę 27 sierpnia ślizgawka będzie czynna od 15:00 do 20:00, natomiast w niedzielę 28 sierpnia od 14:00 do 17:00. Bilety są dostępne w cenach 10 zł - normalny i 7 zł - ulgowy. Można je nabyć zarówno poprzez stronę internetową, jak i w kasie lodowiska.

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów zostało otwarte rok temu po trwającej dwa lata budowie. W miejscu starej "Stodoły" powstał nowoczesny obiekt spełniający aktualne standardy i umożliwiający obsługę zarówno krajowych, jak i międzynarodowych imprez hokejowych. W środku oprócz samej tafli znalazły się m.in. sala gimnastyczna, gabinet odnowy biologicznej wraz z sauną, siłownia, restauracja, mimimuzeum bytomskiego hokeja, sklep sportowy, czy sala konferencyjna. Inwestycja kosztowała 42 mln zł, z czego 15 mln zł pozyskano z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon