Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice w ciągu miesiąca

Z przywróconego połączenia kolejowego pomiędzy Bytomiem i Gliwicami w ciągu miesiąca skorzystało ponad 4500 osób. - Pierwsze statystyki dotyczące tego połączenia są zadowalające - mówi Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich.

Ewa Zielińska
Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Koleje Śląskie we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią przywróciły 12 grudnia połączenie kolejowe pomiędzy Bytomiem i Gliwicami. Przewozy realizują KŚ, a koszty funkcjonowania pokrywa GZM.

Ponad 4500 pasażerów połączenia Bytom-Gliwice

Poprosiliśmy Koleje Śląskie o podsumowanie pierwszego miesiąca funkcjonowania nowego połączenia kolejowego Bytom-Gliwice.

- Pierwsze statystyki dotyczące tego połączenia są zadowalające - mówi Tomasz Musioł, rzecznik KŚ. - Przy uruchomieniu każdej nowej linii potrzeba czasu, aby przyzwyczaić mieszkańców do tej formy podróżowania - podkreśla.

W pierwszym miesiącu sprzedano ponad 1500 biletów w ramach taryfy liniowej. Frekwencja wśród podróżnych wyniosła ponad 4500 osób.

- Stale monitorujemy sprzedaż oraz frekwencję tego połączenia. Współpracujemy ściśle z GZM w celu dalszego rozwoju możliwości i jak najlepszego dostosowania oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców korzystających z tej linii - dodaje Tomasz Musioł.

Piętnaście par pociągów w dni robocze

W dni robocze na tory pomiędzy Bytomiem i Gliwicami wyjeżdża piętnaście par pociągów, natomiast w weekendy jedenaście.

- Połączenie to obsługują najnowocześniejsze składy w parku taborowym: 34WEa ELF 2. Wyposażone są one w rozwiązania mające ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Zasilanie 230V przy fotelach, szerokie panoramiczne okna, duża przestrzeń pomiędzy siedzeniami - wymienia Tomasz Musioł.

Bilet jednorazowy bez zniżek na podróż pomiędzy Bytomiem i Gliwicami kosztuje 5 złotych. Bilet miesięczny 130 złotych. Pasażerowie mogą korzystać także z Żółtego Metrobiletu, który uprawnia także do przejazdów autobusami i tramwajami. Jego cena wynosi 179 złotych w taryfie normalnej lub połowę tej ceny w taryfie ulgowej.

Pociąg z Bytomia do Gliwic i z Gliwic do Bytomia jedzie zaledwie 19 minut. Dzięki modernizacji linii kolejowych 132 i 147 maszyny rozpędzają się na tej trasie do 100 kilometrów na godzinę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon