Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice w ciągu miesiąca

Z przywróconego połączenia kolejowego pomiędzy Bytomiem i Gliwicami w ciągu miesiąca skorzystało ponad 4500 osób. - Pierwsze statystyki dotyczące tego połączenia są zadowalające - mówi Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich.

Ewa Zielińska
Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Koleje Śląskie we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią przywróciły 12 grudnia połączenie kolejowe pomiędzy Bytomiem i Gliwicami. Przewozy realizują KŚ, a koszty funkcjonowania pokrywa GZM.

Ponad 4500 pasażerów połączenia Bytom-Gliwice

Poprosiliśmy Koleje Śląskie o podsumowanie pierwszego miesiąca funkcjonowania nowego połączenia kolejowego Bytom-Gliwice.

- Pierwsze statystyki dotyczące tego połączenia są zadowalające - mówi Tomasz Musioł, rzecznik KŚ. - Przy uruchomieniu każdej nowej linii potrzeba czasu, aby przyzwyczaić mieszkańców do tej formy podróżowania - podkreśla.

W pierwszym miesiącu sprzedano ponad 1500 biletów w ramach taryfy liniowej. Frekwencja wśród podróżnych wyniosła ponad 4500 osób.

- Stale monitorujemy sprzedaż oraz frekwencję tego połączenia. Współpracujemy ściśle z GZM w celu dalszego rozwoju możliwości i jak najlepszego dostosowania oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców korzystających z tej linii - dodaje Tomasz Musioł.

Piętnaście par pociągów w dni robocze

W dni robocze na tory pomiędzy Bytomiem i Gliwicami wyjeżdża piętnaście par pociągów, natomiast w weekendy jedenaście.

- Połączenie to obsługują najnowocześniejsze składy w parku taborowym: 34WEa ELF 2. Wyposażone są one w rozwiązania mające ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Zasilanie 230V przy fotelach, szerokie panoramiczne okna, duża przestrzeń pomiędzy siedzeniami - wymienia Tomasz Musioł.

Bilet jednorazowy bez zniżek na podróż pomiędzy Bytomiem i Gliwicami kosztuje 5 złotych. Bilet miesięczny 130 złotych. Pasażerowie mogą korzystać także z Żółtego Metrobiletu, który uprawnia także do przejazdów autobusami i tramwajami. Jego cena wynosi 179 złotych w taryfie normalnej lub połowę tej ceny w taryfie ulgowej.

Pociąg z Bytomia do Gliwic i z Gliwic do Bytomia jedzie zaledwie 19 minut. Dzięki modernizacji linii kolejowych 132 i 147 maszyny rozpędzają się na tej trasie do 100 kilometrów na godzinę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Pociąg do Gliwic znów kursuje. Jest szybko, tanio i wygodnie

Koleje Śląskie

Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi dla Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Byt tramwaje na pl sikorskiego

Tego dnia za darmo pojedziesz autobusem lub...