Ponad 80 kilogramów tytoniu przechwyciła bytomska policja

Bytomscy funkcjonariusze przechwycili ponad 80 kilogramów tytoniu oraz 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano małżeństwo, które przewoziło część "lewego" towaru.

Policjanci z bytomskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą dostali donos o mieszkaniu, w którym przetrzymywany jest tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Po obserwacji lokalu przy ul. Adolfa Piątka oraz jego domowników, funkcjonariusze zatrzymali samochód, którym jechały osoby z tego mieszkania. W trakcie jego kontroli funkcjonariusze znaleźli w nim worek z ponad 18 kilogramami ciętego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 36-letniego mężczyznę i jego 31-letnią żonę. Policjanci podczas dalszych czynności znaleźli w ich lokalu 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 62 kilogramy liści tytoniu oraz maszynę do ich krojenia i wagę. Przechwycona kontrabanda o czarnorynkowej wartości około 7000 złotych została zatrzymana.

Małżeństwo przyznało się do tego przestępstwa, za które grozi im teraz grzywna. Podejrzanych doprowadzono przed oblicze bytomskiego prokuratora, który zastosował wobec nich policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie po 500 złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon