Ponowne zmętnienie wody w Śródmieściu i Rozbarku. Powodem prace regulacyjne

Po raz kolejny w ciągu ostatnich dni doszło do zmętnienia wody. Mieszkańcy Śródmieścia i Rozbarku skarżą się na żółtą wodę, która stanowczo odbiega od codziennych norm. Urząd Miejski w Bytomiu poinformował, że powodem są prowadzone prace regulacyjne.

Zmętniona woda

We wtorek, 27 września w kranach mieszkańców dzielnic Śródmieście i Rozbark pojawiła się żółta, zmętniona woda. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe poinformowało, że powodem są prowadzone prace regulacyjne.

- Prace prowadzone na sieci Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA są przyczyną zmętnienia wody w Śródmieściu i Rozbarku. Służby Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego płuczą na bieżąco sieć wodociągową. Woda jest zdatna do picia - poinformował UM w Bytomiu.

Przebudowa magistrali w Miasteczku Śląskim

GPW podkreśliło, że zmętnienie wody ma bezpośredni związek z prowadzoną rewitalizacją i odbudową częściowo nieczynnej linii kolejowej 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie oraz przebudową magistrali DN 600 w Miasteczku Śląskim. Prace skutkują obniżonym ciśnieniem wody w terenach zasilanych z wodociągu DN 600 relacji SUW Bibiela - Piekary Śląskie.

Jakość wody poprawi się w momencie zakończenia prac rewitalizacyjnych. UM oraz GPW nie podało konkretnej godziny ich zakończenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...