Ponowne zmętnienie wody w Śródmieściu i Rozbarku. Powodem prace regulacyjne

Po raz kolejny w ciągu ostatnich dni doszło do zmętnienia wody. Mieszkańcy Śródmieścia i Rozbarku skarżą się na żółtą wodę, która stanowczo odbiega od codziennych norm. Urząd Miejski w Bytomiu poinformował, że powodem są prowadzone prace regulacyjne.

Zmętniona woda

We wtorek, 27 września w kranach mieszkańców dzielnic Śródmieście i Rozbark pojawiła się żółta, zmętniona woda. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe poinformowało, że powodem są prowadzone prace regulacyjne.

- Prace prowadzone na sieci Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA są przyczyną zmętnienia wody w Śródmieściu i Rozbarku. Służby Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego płuczą na bieżąco sieć wodociągową. Woda jest zdatna do picia - poinformował UM w Bytomiu.

Przebudowa magistrali w Miasteczku Śląskim

GPW podkreśliło, że zmętnienie wody ma bezpośredni związek z prowadzoną rewitalizacją i odbudową częściowo nieczynnej linii kolejowej 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie oraz przebudową magistrali DN 600 w Miasteczku Śląskim. Prace skutkują obniżonym ciśnieniem wody w terenach zasilanych z wodociągu DN 600 relacji SUW Bibiela - Piekary Śląskie.

Jakość wody poprawi się w momencie zakończenia prac rewitalizacyjnych. UM oraz GPW nie podało konkretnej godziny ich zakończenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon