Posiadali kilogramy narkotyków. Teraz ma je Policja

Bytomska Policja może pochwalić się sporym sukcesem w walce z przestępczością narkotykową. Po niedawnym zabezpieczeniu kilograma amfetaminy i metaamfetaminy, teraz udało im się przejąć aż 10 kg substancji psychoaktywnych!

KMP Bytom
Zatrzymanie mężczyzny

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego w Bytomiu wraz z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczyli w jednym z budynków gospodarczych przy ul. Konstytucji niemal 10 kilogramów narkotyków, w tym amfetaminę, kantynon i marihuanę. W związku z tym znaleziskiem zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 37 lat za posiadanie i handel narkotykami.

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej systematycznie gromadzą, a następnie analizują wszelkie informacje, by wyeliminować z rynku nielegalne substancje i zatrzymać osoby mające związek z tym przestępczym procederem - informuje Komenda Miejska Policji w Bytomiu.

Prokurator postawił mężczyznom zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, zaś 29 latek będzie odpowiadać również za handel tym towarem. Na wniosek prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym areszcie na najbliższe 3 miesiące. W więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat.

Amfetamina

Może Cię zainteresować:

Chował narkotyki w mieszkaniu. Może pójść siedzieć

Autor: Redakcja Bytomski

19/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon