Posprzątają park w Łagiewnikach. Możesz się przyłączyć

Park Amendy uwolni się od śmieci. Chcą dokonać tego mieszkańcy Łagiewnik wraz z tutejszą firmą Storm Gray Unit i Urzędem Miejskim. Każdy może wziąć udział we wspólnej akcji.

Sprzatanie parku amendy

To już kolejne takie przedsięwzięcie w Łagiewnikach. W czerwcu SGU we współpracy z UM i mieszkańcami posprzątali teren zespołu przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły. Inicjatorem był Dariusz Tylka, były żołnierz i dyrektor zarządzający SGU.

- Akcja sprzątania Żabich Dołów zrodziła się ze złości i niezgody na zaśmiecanie terenów cennych przyrodniczo. A ponieważ narzekanie i pomstowanie nic nie daje, postanowiliśmy działać. Nie zmienimy ludzi, nie uratujemy mórz i oceanów przed tonami plastiku, ale możemy działać lokalnie i zadbać o to, co mamy na wyciągniecie ręki - powiedział latem Dariusz Tylka.

W dniach 24 i 25 listopada odbędzie się kolejna akcja porządkowa - tym razem w Parku Amendy. Sprzątanie rozpocznie się w piątek o 13:00 i potrwa do 17:00, a następnego dnia będzie kontynuowane w godzinach od 9:00 do 17:00. Urząd Miejski zapewni uczestnikom worki, rękawiczki oraz środki higieniczne i po wszystkim zajmie się wywozem zgromadzonych odpadów. Przy ulicy Spacerowej, naprzeciwko wejścia na teren ROD Jaśmin każdy będzie mógł odebrać worki i rękawiczki.

- Naładowani pozytywną energią z czerwcowego porządkowania Żabich Dołów nie zatrzymujemy się i kontynuujemy akcję sprzątania miasta. Zapewniamy samochody terenowe z przyczepami i liny do wyciągania ciężkich odpadów - mówi Dariusz Tylka.

Na koniec każdego dnia inicjatorzy planują urządzenie ogniska połączonego z poczęstunkiem. Na uczestników będą czekać kiełbaski i ciepła herbata.

Aby wziąć udział w listopadowej akcji wystarczy wysłać zgłoszenie na adres as@um.bytom.pl lub po prostu przyjść do parku w trakcie jej trwania.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wizualizacja osiedla w Parku Amendy / kąpielisko w Łagiewnikach

Dawny basen zamieni się w osiedle

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Policja szombierki

Będzie przeprowadzka komisariatu w Szombierkach

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...