Potrafisz liczyć? To możesz zarobić na... liczeniu pasażerów

Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował nietypowe ogłoszenie o pracę. Jednostka szuka osób, które zajęłyby się liczeniem pasażerów autobusów i tramwajów kursujących po naszych miastach.

Perony autobusowe

ZTM różnymi metodami bada potoki pasażerskie w metropolii i sprawdza jak wielu mieszkańców porusza się środkami komunikacji publicznej. Okazuje się, że często stare, sprawdzone sposoby są najlepsze, dlatego jednostka zamierza dokonać pomiaru liczby pasażerów korzystających z poszczególnych linii ręcznie. W tym celu poszukuje osób i firm, które podjęłyby się tego zadania.

Rolą wykonawcy będzie jeżdżenie wskazanymi autobusami, tramwajami, bądź trolejbusami i wypełnianie specjalnych formularzy pomiarowych. Zliczający będzie musiał wpisywać do nich liczbę pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach wraz z godziną odjazdu z przystanku, a także liczbę osób pozostających w pojeździe. W ten sposób ZTM chce sprawdzić napełnienie w pojazdach na poszczególnych odcinkach międzyprzystankowych, w tym na odcinkach międzymiejskich.

Liczenie pasażerów będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem we wtorki, środy, czwartki oraz w weekendy. W sumie każda osoba będzie dokonywać pomiarów przez około 100 godzin, z możliwością zwiększenia do 130. Kandydaci mogą się zgłaszać do 6 października 2021 r. do 10:00. W tym celu należy wypełnić formularz ofertowy podając w nim m.in. proponowaną przez siebie stawkę godzinową i dostarczyć go do siedziby ZTM. Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej ZTM.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon