Powrót hokeistów na piątkę. Wciąż są niepokonani

Prawie dwa miesiące hokeiści Polonii Bytom czekali na mecz ligowy. Długa przerwa na szczęście nie wybiła ich ze zwycięskiego rytmu i udanie rozpoczęli 2022 rok.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
Hokej DSC 9249m

Pierwsza część rozgrywek Młodzieżowej Hokej Ligi była znakomita w wykonaniu Polonii Bytom. Nasi hokeiści w siedemnastu spotkaniach zdobyli komplet punktów, pokazując, że ten poziom rozgrywkowy to dla nich już za niskie progi.

W końcu doczekali się powrotu

Drugi tytuł z rzędu bytomianie mają już w garści, ale mogą potwierdzić swoją dominację, wygrywając wszystkie spotkania do końca sezonu. Hokeiści kolejny krok w tym kierunku wykonali w miniony weekend w starciu z MOSM-em Tychy we własnym lodowisku.

Przed spotkaniem był trochę niepewności. Podopieczni Mariusza Puzio ostatni mecz ligowy rozegrali... 27 listopada. Początkowo powrót był planowany na 8 stycznia, ale z rozgrywek wycofał się zespól Opole HK i punkty trafiły na konto Polonii bez wychodzenia na taflę.

Długa przerwa jednak nie wybiła z rytmu niebiesko-czerwonych, choć pierwsza tercja spotkania z tyszanami zakończyła się bez bramek. Pierwszego gola strzelił w 26. minucie Michał Domagała i tym samym rozwiązał worek z bramkami. W drugiej tercji krążek w bramce umieścili jeszcze Ilja Smirnow i Aleksander Bodora.

W ostatniej odsłonie meczu padły jeszcze trzy gole. Po jednym dołożyli Łukasz Dybaś i Piotr Bajon, a MOSM odpowiedział honorowym trafieniem Kacpra Mużelaka.

Polonia zdecydowanie rządzi w ligowej tabeli. Aktualnie ma 11 punktów przewagi nad drugim Naprzodem Janów i to mając na koncie jedno spotkanie mniej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon