Pożar budynku przy ul. Północnej. Jedna osoba poszkodowana

Wybuchł pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Północnej w Bytomiu. Jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. Do zdarzenia doszło 11 listopada o ok. godz. 10.

Jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Północnej 11 listopada o godz. 10.18. W działaniach wzięło udział siedem zastępów, w tym trzy OSP, 34 strażaków, Policja, PRM oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar na parterze i piętrze budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej – informuje bytomska Straż Pożarna.

W wyniku pożaru została poszkodowana lokatorka. Strażacy musieli udzielić jej pierwszej pomocy. Została zabrana do szpitala przez ratowników medycznych.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu mediów do budynku. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono i przewietrzono oraz wykonano pomiary nie stwierdzając występowania mierzonych szkodliwych substancji. Rozebrano nadpalone elementy stropu, a następnie sprawdzono kamera termowizyjną. Strażacy stwierdzili brak zagrożenia.

Inspektor Nadzoru Budowlanego zadecydował, że budynek, który uległ spaleniu zostanie wyłączony z użytkowania.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar przy ul. Żeromskiego

Tragiczny pożar przy ul. Żeromskiego. Nie żyje jedna osoba

Byt pozar

Pożar przy pl. Klasztornym w Bytomiu

Byt pozar huta zygmunt

Paliło się w Hucie Zygmunt. 46 strażaków gasiło...

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar tramwajarzy 03

Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny...

Bytomski5 39 230176

Karb: pożar przy ulicy Worpie

Bytomski5 39 226485

Bytom ul. Witczaka: Nocny pożar, dziewczynka...