Pożar na terenie ogródków działkowych przy ulicy Cegielnianej. Ogień zajął teren 120 m²

Do pożaru doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Cegielnianej. Trzy altany oraz przyległy do nich teren o powierzchni 120 m² został zajęty przez ogień. W akcji dogaszania wzięło udział 11 zastępów, w tym 38 strażaków. Działania służb trwały ponad pięć godzin

Do wybuchu pożaru doszło przed godziną 21, w poniedziałek, 18 kwietnia. Dyżurny KM PSP otrzymał informację o palących się ogródkach przy ul. Cegielnianej.

- Na miejsce wysłanych zostało 38 strażaków, zarówno z Ochotniczej Straży Pożarnej, jak i Państwowej. Na miejscu służby zastały trzy palące się altany ogródkowe oraz przyległy do nich 120 metrowy teren - wyjaśnia mł. asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy KM PSP w Bytomiu.

Pięć godzin działań strażaków

Działania strażaków trwały od godziny 21 do 2 w nocy, 19 kwietnia. Ogródki działkowe, na których doszło do zaprószenia ognia były na tyle oddalone od drogi, iż strażacy musieli dowozić wodę, by ugasić pożar. Służby po dogaszeniu przeszukały teren zajęty ogniem - nikt nie został poszkodowany.

Przyczyny wybuchu pożaru są w trakcie ustalania. Dochodzenie wyjaśni, czy doszło do podpalenia. Ogień przyniósł wiele strat materialnych. Trzy altany będą musiały ulec rozbiórce.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon