Pożar przy dworcu w Bytomiu. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

Pali się jeden z budynków przy dworcu kolejowym w Bytomiu. W akcji jest 10 zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło tuż po godz. 20.00 (we wtorek, 12 lipca). Jak podał mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bytomiu, płonie dwukondygnacyjny budynek obok dworca kolejowego i autobusowego.

- Na miejscu jest 10 zastępów strażaków, w tym 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na tę chwilę nie ma informacji o ofiarach – mówi Wojciech Krawczyk.

Akcja gaśnicza trwa. Jak podają internauci smród (prawdopodobnie palonych opon) czuć w centrum Bytomia, ale także w Szombierkach i Rozbarku.

AKTUALIZACJA, 13.07

Państwowa Straż Pożarna w Bytomiu informuje: 12 lipca 2022 roku o godzinie 20.07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku przy placu Wolskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar poddasza oraz dachu pustostanu. W celu ugaszenia pożaru przeprowadzono natarcie wewnętrzne oraz zewnętrzne z drabiny mechanicznej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Dalsze działania polegały na dogaszeniu pogorzeliska oraz dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych.
W działaniach gaśniczych udział brało 12 zastępów PSP i OSP, w tym 41 strażaków oraz grupa operacyjna z KW PSP w Katowicach. Działania bytomskich strażaków wspierane były przez pluton gaśniczy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Północnej w Bytomiu

Pożar budynku przy ul. Północnej. Jedna osoba poszkodowana

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt Pożar ul Katowicka

Pożar budynku przy ul. Katowickiej. Mieszkańcy...

Byt pozar autobusu

Bytom. Pożar autobusu na Karbiu. Pojazd spłonął...

Byt pozar witczaka

Kolejny pożar budynku przy ulicy Witczaka

Byt pozar

Pożar śmieci na poddaszu w budynku na Jochymczyka

Byt pozar tramwajarzy 03

Wielki ogień na ul. Tramwajarzy. To kolejny...