Pożar przy dworcu w Bytomiu. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

Pali się jeden z budynków przy dworcu kolejowym w Bytomiu. W akcji jest 10 zastępów straży pożarnej.

Do pożaru doszło tuż po godz. 20.00 (we wtorek, 12 lipca). Jak podał mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Bytomiu, płonie dwukondygnacyjny budynek obok dworca kolejowego i autobusowego.

- Na miejscu jest 10 zastępów strażaków, w tym 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na tę chwilę nie ma informacji o ofiarach – mówi Wojciech Krawczyk.

Akcja gaśnicza trwa. Jak podają internauci smród (prawdopodobnie palonych opon) czuć w centrum Bytomia, ale także w Szombierkach i Rozbarku.

AKTUALIZACJA, 13.07

Państwowa Straż Pożarna w Bytomiu informuje: 12 lipca 2022 roku o godzinie 20.07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku przy placu Wolskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar poddasza oraz dachu pustostanu. W celu ugaszenia pożaru przeprowadzono natarcie wewnętrzne oraz zewnętrzne z drabiny mechanicznej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Dalsze działania polegały na dogaszeniu pogorzeliska oraz dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych.
W działaniach gaśniczych udział brało 12 zastępów PSP i OSP, w tym 41 strażaków oraz grupa operacyjna z KW PSP w Katowicach. Działania bytomskich strażaków wspierane były przez pluton gaśniczy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon