Pożar w centrum Bytomia. W kamienicy przy Webera doszło do wybuchu gazu

W czwartek 16 grudnia 2021 r. w jednej z kamienic w centrum Bytomia wybuchł pożar. Płomienie objęły budynek.

AKTUALIZACJA: Godz. 10.15

Pojawiły się plotki, że jedna ze ścian kamienicy zawaliła się. Zdementował je mł. asp. Wojciech Krawczyk. - Kamienica stoi, w wyniku wybuchu nie została naruszona konstrukcja budynku. Jedynie okna i szyby zostały zniszczone. Również szyby w oknach w znajdującej się naprzeciwko szkole, Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących, zostały naruszone.

Wcześniej pisaliśmy

O godz. 6:58 rano 16 grudnia 2021 r. w Bytomiu w kamienicy przy ul. Stanisława Webera wybuchł pożar.

W jednym z pomieszczeń pustostanu doszło do wybuchu gazu. W pomieszczeniu przebywała jedna osoba, którą zajął się zespół ratownictwa medycznego. Nie była konieczna ewakuacja budynku. Gaz prawdopodobnie pochodził z butli na propan butan. Sytuacja jest już opanowana. Na miejscu działa 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu oraz inne służby, m.in. policja i nadzór budowlany.

- Gdy przybyliśmy na miejsce zdarzenia, potwierdziliśmy pożar na pierwszym piętrze - relacjonuje mł. asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy PSP w Bytomiu. - Jedna osoba, która przebywała wewnątrz tego budynku w momencie wybuchu, już wyszła na zewnątrz, była przytomna. Została zbadana przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie zabrana do szpitala. Sprawdziliśmy, że żadna inna osoba nie znajdowała się w tym budynku. Pożar szybko ugasiliśmy. Obecnie strażacy sprawdzają, czy konstrukcja budynku nie została naruszona wskutek wybuchu - dodaje mł. asp. Wojciech Krawczyk.

O godz. 8:32 ulica Webera jeszcze była zablokowana przez wozy strażackie i auta innych służb. Ulica Piłsudskiego jest zwężona do jednego pasa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon