Pożar w mieszkaniu przy ul. Grota-Roweckiego. Ogień odciął kobiecie drogę ucieczki. Pomogli... policjanci

Tym razem to nie strażacy pojawili się pierwsi na miejscu pożaru, ale... policjanci. Pożar w mieszkaniu przy ul. Gota-Roweckiego w Bytomiu wybuchł w nocy ze środy na czwartek 20/21 października 2021.

Dziś, w czwartek 21 października 2021 r. po godzinie 3.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ulicy Grota-Roweckiego w Szombierkach. Jak relacjonują bytomscy policjanci, na miejsce pożaru natychmiast udał się patrol z komisariatu nr IV.

Pożar w mieszkaniu przy Grota-Roweckiego w Bytomiu

Okazało się, że to nie strażacy, a właśnie policjanci jako pierwsi przybyli na miejsce. Zastali tam rzeczywiście pożar - zapaliły się drzwi wejściowe do jednego z mieszkań na trzecim piętrze bloku przy Grota-Roweckiego.

Wewnątrz mieszkania znajdowała się 59-letnia kobieta, której pożar odciął drogę ucieczki. 59-latka, stojąc na balkonie, wzywała pomocy.

Do akcji wkroczyli bytomscy policjanci. Starszy posterunkowy Sebastian Burda przy pomocy mieszkańców budynku pokonał palące się drzwi i bez chwili wahania pobiegł na balkon po poszkodowaną.

Policjant bohater wyprowadził kobietę z zadymionego mieszkania

Policjant wyprowadził z zadymionego mieszkania przestraszoną 59-latkę. Załoga pogotowia ratunkowego przewiozła do szpitala na obserwację dwie osoby - zarówno kobietę, jak i bohaterskiego policjanta.

- Ani pani ani policjantowi nic się nie stało - uspokaja Oficer Prasowy KMP w Bytomiu asp. Anna Oczkiewicz. - Zostali zabrani do szpitala na konsultacje, ze względu na zadymienie panujące w mieszkaniu, i szybko wypisani - dodaje.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mieszkania przy Grota-Roweckiego mogło dojść na skutek zwarcia instalacji elektrycznej, ale dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wiezienie

Rozbój i kradzież w Bytomiu w domu przy ul. Piekarskiej

Złoczyńca Bytom

92-latek z Bytomia obronił siebie i żonę przed napastnikiem

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bytomia złapali nietrzeźwego kierowcę

Mandat dla pijanego rowerzysty

2500 zł mandatu dla pijanego rowerzysty w Bytomiu

Pożar kamienicy przy ul. Webera, Bytom

Pożar w centrum Bytomia. Wybuch gazu w kamienicy

Dzielnicowy Dariusz Babula z Bytomia

Dzielnicowy z Bytomia uratował życie choremu na COVID-19