Poznaj fascynujący świat mieszkańców Papugarni Carmen w Katowicach

Nie raz, nie dwa odwiedzając ogród zoologiczny sporą część czasu spędziliście przy klatkach z papugami. Nic w tym dziwnego, ich barwne umaszczenie i łagodne usposobienie z miejsca poprawiają humor. Pewnie przeszło Wam przez myśl, aby pogłaskać te niezwykle zwierzęta, a nawet wziąć na ręce. O ile w lokalnych ogrodach zoologicznych nie jest to możliwe, to w papugarniach już tak. Na całe szczęście na Śląsku mamy papugarnie, która znajduje się w Katowicach. Poznajcie ją.

Byt Zdjęcie Główne 2021 08 20 100750 khze

Papugarnia Carmen

To najprawdziwszy raj dla miłośników papug – zarówno tych dużych jak i małych. Papugarnia Carmen mieści się przy ulicy Obroki 77 w Katowicach. Na 700 m2 powierzchni możecie spotkać ponad 100 różnych papug, takich gatunków jak:

 • Ara ararauna,
 • Amazonka: żółtolica, niebieskoczelna, modrobrew,
 • Żako kongijskie,
 • Konura słoneczna,
 • Kakadu: Białe, Żółtoczube,
 • Afrykanka senegalska,
 • Rudosterka,
 • Aleksandretta chińska,
Milena i Hektor
Milena i Hektor

i wiele więcej! Każda papuga może się pochwalić nie tylko innym, barwnym umaszczeniem, rozmiarem, ale i charakterem. Jeżeli w papugarni zagościcie nieco dłużej, to z pewnością poznacie dwie lokalne gaduły – Leona (tj. amazonka żółtolica) i Stefana (tj. amazonka modrobrewa). Leon nie tylko wda się z Wami w pogawędkę, ale również zaśpiewa. Podobno wyjątkowo przypadła mu do gusta opera. Z kolei Stefan poprosi Was o buziaczka bądź będzie powtarzał swoje imię: „Stefan, Stefanek”.

Jak się zachowywać?

Jak możecie się domyślać Papugarnia Carmen to wielki dom dla papug, w którym to właśnie one rządzą i mają pewne zasady. Możecie je głaskać wyłącznie po główce i karmić, a na bezpośredni kontakt, zdecydują się same. Część z nich z miejsca do was przyfrunie i da się pogłaskać po główce, czy usiądzie na:

 • Palcach,
 • Ramionach,
 • Głowach.
Papugarnia Carmen

Towarzyskie rudosterki - Kiwi i Ananasy lubią wieszać się na uszach, a niektóre papużki zasypiają na zwiedzających. Brzmi fajnie, prawda? Oczywiście, musicie się uzbroić się w cierpliwość i dać tym fascynującym ptakom czas. Nim któraś papuga zaszczyci Was swoim towarzystwem, możecie podziwiać inne gatunki, które odpoczywają, bądź najzwyczajniej w świecie nie lubią kontaktu z ludźmi. Nie możecie ich za to winić, to przecież Wy odwiedzacie ich dom.

Biżuterię zostaw w domu

Tak, to prawda. Wszelką biżuterię jak:

 • Kolczyki,
 • Zegarki,
 • Pierścionki,
 • Wisiorki,

czy bransoletki najlepiej schowaj lub zostaw w domu. Chodzi tu zarówno o Wasze bezpieczeństwo jak i o bezpieczeństwo lokatorów papugarni. Przecież nie chcielibyście, aby Stefan, Kasia, Basia czy Mama (tj. aleksandretty chińskie) się zaplątały i zrobiły sobie krzywdę, prawda?

Carmen

Kiedy można odwiedzić papugarnię?

Papugarnia Carmen czeka na miłośników papug od poniedziałku do piątku od 11:00 do 19:00, a w weekend od 10:00 do 19:00. Bilety możecie kupić bezpośrednio w kasie, a także ONLINE. Oczywiście papugarnia zaprasza również grupy zorganizowane (np. grupy szkolne, z ośrodków). W tym przypadku najlepiej zadzwońcie i uprzedźcie pracowników o planowanej wizycie. Czy o czymś nie zapomnieliśmy? A no tak, w papugarni możecie zorganizować urodziny. Naszym zdaniem świętowanie w tak wyjątkowym miejscu to nie lada przeżycie.

Odwiedź Papugarnię Carmen i poznaj niezwykły świat barwnych ptaków!

Papugarnia Carmen
ul. Obroki 77
40-833 Katowice
Tel. 508 223 999

e-mail: katowice@papugarniacarmen.pl
www: https://papugarniacarmenkatowice.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/papugarniakatowice
Instagram: https://www.instagram.com/papugarniacarmen/

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Papugarnia Carmen 2

Papugarnia Carmen w Katowicach. To miejsce warto odwiedzić!

Magiczna Suwalszczyzna kraina uformowana przez lodowiec To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

To w Suwałkach warto spędzić rekordowo długą Majówkę 2023

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Nowość na torze E1GOKART Chorzów. Wyścigi dla każdego!

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Glowne zdjecie

Jak wyglądąć stylowo za niewielkie pieniądze?

Kołobrzeg Re:Generacja plaża

Kołobrzeg. Odkryj jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju