Prawie 100 tys. zł dla BPK

Prawie 100 tys. zł na poprawę polityki personalnej pozyskało z Unii Europejskiej Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Bytomski2 bpk
Pieniądze z projektu: Instrument Szybkiego Reagowania przeznaczane są głównie dla tych firm, które przechodzą reorganizację, a BPK do takich należy. Na początek zmniejszono koszty zarządu, ograniczono liczbę kierowników, a niektóre działy zostały połączone.

Teraz czas na wprowadzenie nowego systemu rozwoju zawodowego pracowników. Chcemy podnosić kompetencje zarówno kadry kierowniczej, jak i pozostałych pracowników poprzez system szkoleń i ocen, wartościować stanowiska, wprowadzić przejrzystą ścieżkę kariery – tłumaczy Aleksandra Hałupka, zastępca kierownika Działu Kadr i Spraw Socjalnych BPK.

A wszystko po to, by zwiększyć jakość usług, podnosić standardy pracy przedsiębiorstwa oraz sprostać wymaganiom klientów. Tym bardziej, że BPK to firma, która została powołana po to, by służyć mieszkańcom i zaspokajać ich potrzeby.

Wszystko zaczęło się w lutym. To wtedy BPK złożyło do PARP wniosek o dofinansowanie stworzenia strategii Human Resources, czyli zasobów ludzkich. Został on zarejestrowany w systemie, a BPK w międzyczasie przygotowywało wymagane dokumenty kadrowe, finansowe i rejestrowe. Oceniał je zespół ekspertów, na wyniki nie trzeba było długo czekać. Już w marcu spółka dowiedziała się, że wniosek dostał optymalną liczbę punktów, a tym samym - są duże szanse na pozyskanie dofinansowania. Informacja o tym, że BPK pozyskało unijne dofinansowanie została potwierdzona w kwietniu, a spółka podpisała umowę o dofinansowanie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Pieniądze unijne wystarczą na zrealizowanie całego projektu. BPK nie musi dokładać do niego ani złotówki.

Do stycznia musi powstać nowa strategia rozwoju zasobów ludzkich spółki. Potem będzie ona wprowadzana w życie i podsumowana w maju przyszłego roku.

Projekt Instrument Szybkiego Reagowania współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Prowadzi go Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomnik armii czerwonej 01

Pomnik Armii Czerwonej do zburzenia? Tak chcą radni

Byt delegacja ze slaska

Delegacja z województwa śląskiego wizytuje w...

Byt rafal trzaskowski z ludzmi

Rafał Trzaskowski spotka się z bytomianami

Byt jacek brzezinka na sesji

Brzezinka złożył mandat. Będzie zmiana w Radzie...

Byt jaroslaw gowin i tomasz olszewski w bytomiu

Wicepremier w Bytomiu. Powstanie program...

Byt wizualizacje stadionu polonii

Problem stadionu rozwiąże się sam? [KOMENTARZ]

Byt bartyla panek

Prezydenci rozpoczęli kampanię