Prawie 2 tysiące „lewych” uprawnień elektrycznych. Członkom komisji egzaminacyjnej grozi nawet do 8 lat więzienia

Policjanci z bytomskiej komendy poinformowali o zakończeniu postępowania dotyczącego wystawienia 1850 nielegalnych zaświadczeń o uzyskaniu uprawnień elektrycznych. Za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.

KMP Bytom
Policja Bytom

Trzech członków komisji egzaminacyjnej i właściciel firmy organizującej kursy kwalifikacyjne usłyszeli 1850 zarzutów poświadczenia nieprawdy. Wszyscy uczestniczyli w procederze przestępczym, polegającym na odpłatnym wydawaniu świadectw kwalifikacyjnych bez przeprowadzania egzaminów. Pierwsze informacje dotyczące nieprawidłowości w wydawaniu zaświadczeń o uprawnieniach elektrycznych przez jedną z bytomskich firm pochodzą z 2016 roku. – Od tego czasu śledczy przesłuchali ponad 1500 osób, przeprowadzili wiele analiz i zabezpieczyli szereg dokumentacji wskazującej na odpłatne wydawanie świadectw kwalifikacyjnych bez przeprowadzania wymaganego egzaminu – mówią policjanci.

Bytomska firma zajmująca się organizowaniem kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe bez przeprowadzania wymaganego egzaminu, wystawiła 1850 zaświadczeń o uzyskaniu uprawnień elektrycznych. W toku postępowania wyszło na jaw, że w procederze brał udział 50-letni właściciel firmy i trzech członków komisji Urzędu Regulacji Energetycznej. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty poświadczenia nieprawdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 8 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kable elektryczne

Był poszukiwany. Wpadł na kradzieży złomu

Hulajnoga i policja

Wjechał hulajnogą w budynek. Mandat pociągnie go za kieszeń

Koniec weekendu i kolejni pijani kierowcy

Bytomski5 39 229315

Po służbie interweniowali

Bytomski5 ciemny bytom

Złodziej "kot" zatrzymany

Bytomski4 39 214065

Oszust bankowy zatrzymany w Bytomiu

Bytomski2 1725183039

Audi uderzyło w motorower