Prawie 70 na karku, ale nic w głowie. Po pijaku staranował radiowóz

Starszy mężczyzna uciekał ulicami Chorzowa i Bytomia, by uniknąć policyjnej kontroli. Na nic mu się to zdało, bo i tak został złapany.

We wtorek chorzowska drogówka prowadziła działania trzeźwość. W pewnym momencie jeden z kierowców podjeżdżając do punktu kontroli nagle ominął policjantów i wdał się w ucieczkę. To oczywiście wzbudziło podejrzliwość stróżów prawa, którzy od razu podjęli pościg i postawili na nogi pozostałych policjantów z Chorzowa i ościennych miast.

Uciekający pojazd poruszał się z dużą prędkością, a kierujący nim mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. W trakcie ucieczki uszkodził inny samochód, który zjechał na pobocze ustępując drogi nadjeżdżającym policjantom. Pościg zakończył się w Bytomiu na ulicy Świętochłowickiej, gdzie radiowozy zatarasowały drogę.

Ucieczka skończyła się w Łagiewnikach

Uciekinier jednak był tak zdesperowany, że spróbował przebić się przez blokadę. Ten manewr jednak nie przyniósł mu spodziewanego skutku, a mundurowym pozwolił na działanie. Policjanci pobiegli do peugeota i obezwładnili kierowcę.

Okazało się, że 69-letni uciekinier był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzuty.

69-latek teraz będzie musiał ponieść poważniejsze konsekwencje, niż gdyby od razu dmuchnął w alkomat. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest traktowane jak przestępstwo. Grozi za nie do 5 lat więzienia. Oprócz tego będzie musiał ponieść odpowiedzialność za popełnione wykroczenia podczas ucieczki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Blisko 2 kg narkotyków miał młody bytomianin

Blisko 2 kilogramy narkotyków na strychu w Bytomiu

Plac Słowiański

12-letni Kacper zmarł na placu zabaw. Co było przyczyną?

Silny wiatr oraz burze w dniach 16-17 02 2022

Dwa orkany nadciągają nad Polskę! Uwaga na porywisty wiatr

Śmigłowiec LPR wylądował na szkolnym boisku

Śmigłowiec LPR lądował na boisku szkoły sportowej

Grzyby (zdjęcie ilustracyjne)

89-letni grzybiarz z Bytomia zgubił się w lesie

Byt 131560471 3006493282920034 8724890006703237499 n

Ewakuacja Tesco w Bytomiu. W aptece doszło do...