Presja im niestraszna. Łodzianie pokonani po raz pierwszy

Polonia Bytom wykonała kolejny krok w walce o awans do koszykarskiej I ligi. W sobotę podopieczni Mariusza Bacika mogą zameldować się w półfinale fazy play-off.

Polonia bytom lks lodz koszykowka

Do świętowania jeszcze bardzo daleka droga, ale bytomscy koszykarze bez przerwy podtrzymują świetną formę i pokonują kolejną przeszkodę. W minioną środę przyszedł czas na pierwszą odsłonę ćwierćfinałowej batalii w II-ligowej fazie play-off i Polonia Bytom potwierdziła wysokie aspiracje.

Na tym etapie walki o awans do I ligi rywalem jest ŁKS Coolpack Łódź. Przeciwnik ma w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników, którzy budzą respekt. Trener Mariusz Bacik wiedział, że kluczem do zwycięstwa jest utrudnić im życie i te założenia jego podopieczni zrealizowali bardzo dobrze.

Po pierwszej kwarcie poloniści prowadzili pięcioma punktami. Goście jednak tym faktem się nie podłamali i to oni byli lepsi w drugiej części spotkania o jeden punkt. Na szczęście to nie wybiło z rytmu bytomian, którzy z czasem zaczęli powiększać swoją przewagę.

Trzecia i czwarta kwarta w pełni należała do Polonii. Ostateczny wynik to 94:73 na korzyść drużyny z Bytomia. Zwycięstwo z przewagą 21 punktów robi wrażenie, ale nasi koszykarze musieli w to włożyć dużo wysiłku.

- Mecz z Łodzią był jednym z najtrudniejszych w tym sezonie, mimo sporej przewagi na koniec spotkania. Wykonywaliśmy swoje założenia taktyczne w ataku jak i w obronie. Zatrzymaliśmy najlepszych punktujących ŁKSu poniżej swoich średnich zdobyczy z sezonu. Wykorzystywaliśmy swoją przewagę podkoszową, znacznie pomogło w powiększaniu przewagi w trakcie meczu. Jak zawsze dużą, rolę odegrali nasi strzelcy. Bardzo cieszy spora liczba asyst, co świadczy o drużynowej koszykówce, którą najbardziej lubimy grać - mówi na oficjalnej stronie Karol Jagoda.

W środę na parkiecie brylowali Marek Piechowicz oraz Paweł Jurczyński, którzy zdobyli po 17 punktów. Pierwszy z nich dołożył do tego dziesięć zbiórek, czym zapracował sobie na miano zawodnika meczu.

Polonia Bytom potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa, aby awansować do półfinału fazy play-off. Rewanż w Łodzi zostanie rozegrany 23 kwietnia o godzinie 17. Gdyby bytomianom podwinęła się noga, to kwestia awansu rozstrzygnie się 27 kwietnia w Bytomiu.