Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! W Bytomiu startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”.

Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. Już w lutym 2023 r. odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie Bytom i całą Polskę! Bytomski.pl jest patronem medialnym warsztatów w Bytomiu.

KZG Bytom

W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE oraz Prezydent Miasta Bytomia i liczni włodarze miast, w których odbędą się zajęcia.

Wyruszmy razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier! Już w sobotę 4 lutego oraz w niedzielę 12 lutego dzieci oraz młodzież z Bytomia i okolic będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Bytomiu oraz w ponad 100 miastach w całej Polsce. Zapisy na bezpłatne wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania, spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

O akcji “Koduj z Gigantami”

“Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 12!

Wszystko zaczęło się od 50 uczniów w Warszawie, a obecnie w akcji biorą udział dziesiątki tysięcy uczestników ze Śląska oraz całej Polski, a także młodzi fani kodowania w ponad 10 państwach na świecie.

- Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama - chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania - mówi Daniel Skuza, organizator wydarzenia w szkole Giganci Programowania w Bytomiu.

Programistyczna podróż do przeszłości

Środowiska i języki programowania takie jak np. Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”!

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.

- Każda edycja “Koduj z Gigantami” ma swój motyw przewodni. Co kryje się pod nazwą tej obecnej? Przyjdź na zajęcia i razem z nami odkoduj Retroprogramowanie! - zaprasza organizator akcji Daniel Skuza ze szkoły Giganci Programowania w Bytomiu.

Akcja odbywać się będzie stacjonarnie w Bytomiu 4 oraz 12 lutego w sali szkoleniowej w budynku starej poczty przy ul. Piekarskiej 6. Na warsztaty można zapisywać się od 9 stycznia na stronie internetowej wydarzenia www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona!

***

Giganci Programowania to innowacyjna szkoła dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach kilku absolwentów Politechniki Warszawskiej w ciągu 7 lat obecności na rynku z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100 000 osób w wieku od 7 do 19 lat.

Giganci Programowania BYTOM
ul. Piekarska 6
536-202-208
bytom@giganciprogramowania.edu.pl
www.facebook.com/giganciprogramowaniabytom

ZAPISY na www.kodujzgigantami.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon