Przebudzenie na koniec sezonu. Teraz czas na play-off!

Hokeiści Polonii Bytom po słabszym okresie wrócili na dobre tory. Niebiesko-czerwoni w wielkim stylu zakończyli sezon zasadniczy. Teraz szykują się do walki o drugie z rzędu mistrzostwo MHL.

Fot. Facebook/KH Polonia Bytom
Hokeiści Polonii Bytom zakończyli sezon zasadniczy w MHL

Bytomskim hokeistom nie udało się ukończyć sezonu zasadniczego z kompletem zwycięstw. Podopieczni Mariusza Puzio dość niespodziewanie ostatnio przegrali z SMS PZHL Katowice (4:5 po rzutach karnych) i TME ŁKH Łódź (3:6). Wygląda jednak na to, że kryzys został opanowany.

Polonia Bytom w miniony weekend rozegrała dwa ostatnie spotkania przed fazą play-off. Utrudnieniem był fakt, że oba mecze odbyły się na wyjeździe, ale okazało się, że to nie stanowiło żadnego problemu dla zawodników.

W sobotę bytomianie rozgromili Sokoły Toruń 10:3, a do bramki rywali trafiali Michał Rybak (dwa gole), Łukasz Dybaś, Piotr Bajon, Sebastian Wicher, Błażej Salamon, Wałerij Polinin, Artjom i Artur Sienkiewicz oraz Ilija Smirnow. Po okazałym zwycięstwie hokeiści od razu udali się z Torunia do Gdańska, a tam... popisali się jeszcze lepszą skutecznością.

Polonia rozbiła Stoczniowiec 13:3. Świetne zawody rozegrali Artur Sienkiewicz oraz Polinin, bo obaj zakończyli mecz z hat-trickiem. Skuteczni byli także Salamon i drugi z braci Sienkiewiczów Artjom, którzy dwukrotnie umieścili krążek w bramce. Na listę strzelców wpisali się także Dybaś, Bajon i Wicher.

Hokeiści z Bytomia mają teraz chwilę odpoczynku od ligowych emocji, a potem czeka ich walka o mistrzostwo MHL. Fazę play-off rozpoczną od rywalizacji z Podhalem Nowy Targ. Pierwszy mecz odbędzie się w 2 marca w Nowym Targu, a trzy dni później czeka nas rewanż w bytomskim lodowisku im. Braci Nikodemowiczów.

Jak wyglądały pojedynki tych drużyn w sezonie zasadniczym? Polonia na własnym terenie wygrała 9:2, ale więcej problemów miała w rewanżu. Wtedy Podhale się postawiło, ale ostatecznie przegrało 2:5.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon