Przechodnie pomogli zatrzymać złodzieja torebek

Przechodnie wykazali się postawą godną pochwały. Dzięki ich reakcji bytomska Policja mogła szybko przystąpić do działania i ująć drobnego złodziejaszka.

Tymoteusz Staniek
Kradziez torebki

W ostatni weekend w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych w okolicach bytomskich cmentarzy zrobiło się tłumnie. W niedzielę około godziny 17:00 policjantów z drogówki kontrolujących rejon ulicy Kraszewskiego zaczepili przechodnie, informując ich, że przed chwilą byli świadkami kradzieży. Przekazali, że widzieli, jak młody mężczyzna wyrwał staruszce torebkę i uciekł w kierunku ulicy Piekarskiej.

Funkcjonariusze od razu postanowili działać i ruszyli za złodziejem. Okazało się, że nie uciekł daleko, bo już na skrzyżowaniu Piekarskiej z Piłsudskiego zauważyli osobę odpowiadającą podanemu rysopisowi. Mężczyzna został zatrzymany, a mundurowi odzyskali skradzioną torebkę z pieniędzmi i dokumentami, która wróciła do 84-letniej właścicielki.

19-letni złodziej usłyszał zarzuty szczególnie zuchwałej kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji. O tym, co dalej się z nim stanie zadecyduje sąd.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Zatrzymanie nieletniego

Dwaj nieletni okradli 18-latka

Zakurzona alfa romeo

Dzięki niemu pijany kierowca daleko nie pojechał

Rece w kajdankach

Policja złapała aż 14 poszukiwanych jednego dnia!

Wybuch na stacji benzynowej w Zgorzelcu

Wybuch na stacji benzynowej. Pracowała tam firma z Bytomia

Sztrelców bytomskich

Policyjny radiowóz wyprzedza na przejściu dla pieszych

Lokal z nielegalnymi automatami do gier w Bytomiu

Lokal z nielegalnymi automatami do gier zlikwidowany