Przed nami Święto Bytomia 2023. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Już w najbliższy weekend rozpocznie się Święto Bytomia 2023. W pierwszą wakacyjną wystąpią między innymi: Agnieszka Chylińska, Lemon, Pokahontaz i Majka Jeżowska. W związku z wydarzeniem bytomski magistrat zapowiedział wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Dni Bytomia 2022

Święto Bytomia 2023 - lista zmian w organizacji ruchu

Tegoroczne Święto Bytomia odbędzie się w tym roku 24 czerwca. Organizacja imprezy plenerowej na tak dużą skalę wymagała wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na kilka dni przed jej rozpoczęciem.

Od 21 czerwca bytomski magistrat uniemożliwił parkowanie na pl. Sobieskiego, a od 23 czerwca - zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju na fragmentach ul. Piłsudskiego, Żołnierza Polskiego i Podgórnej natomiast w nocy z 23 na 24 czerwca zamknięte zostaną dla ruchu samochodowego odcinki tych ulic w sąsiedztwie pl. Sobieskiego. Zmiany w organizacji ruchu potrwają do niedzieli.

W nocy ze środy na czwartek wyłączono ruch na pl. Jana III Sobieskiego. Zamknięto także parking od strony ul. Piłsudskiego oraz dojazd na plac od strony ul. Żołnierza Polskiego. Od piątku ,23 czerwca - zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju na fragmentach ul. Piłsudskiego, Żołnierza Polskiego i Podgórnej. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów z miejsc objętych czasowym zakazem zatrzymywania się i postoju - w przeciwnym razie samochody zostaną odholowane na koszt ich właścicieli.

W nocy z piątku na sobotę (23 na 24 czerwca) zamknięta zostanie ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego. Wyłączone z ruchu będą także ulice przyległe (ul. Podgórna na odcinku od ul. Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego oraz ul. Żołnierza Polskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Smolenia).

Repertuar Święta Bytomia 2023

Przypomnijmy, że w przeprowadzonym plebiscycie internauci jednoznacznie wskazali Agnieszkę Chylińską i to ona właśnie będzie gwiazdą wieczoru. Oprócz niej przed bytomską publicznością zaprezentuje się zespół Lemon, Pokahontaz i Majka Jeżowska. Grono lokalnych artystów będzie reprezentować zespół Audiogram, który jest jednym z laureatów Przeglądu Zespołów Muzycznych Bytom Live Music 2023.

W tym roku Święto Bytomia potrwa tylko jeden dzień. Impreza na placu Sobieskiego odbędzie się w pierwszą wakacyjną sobotę, 24 czerwca.

- Ze względu na to, że musimy oszczędzać, świętować będziemy przez jeden dzień, ale koncert będzie zdecydowanie dłuższy - powiedział prezydent Mariusz Wołosz. - Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy w tym roku również wsparli nas przy organizacji tej imprezy - dodał.

Agnieszka chylinska 1

Może Cię zainteresować:

Świetna zabawa z Chylińską, Jeżowską, LemON-em i Pokahontaz w czasie Święta Bytomia 2023

Autor: Katarzyna Pachelska

20/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon