Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

UM Bytom
Przedszkole 48 remont

Obdrapana elewacja Przedszkola Miejskiego nr 48 w Łagiewnikach już nie szpeci krajobrazu dzielnicy, a placówka sporo zaoszczędzi na ogrzewaniu. Budynek przy ul. Świętochłowickiej przeszedł termomodernizację.

30 grudnia przeprowadzono odbiór prac budowlanych wykonanych przez łagiewnicką firmę INFOPOLGAZ. Inwestycja obejmowała m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, demontaż i montaż instalacji teletechnicznych, malowanie i konserwację w okienkach piwnicznych, naprawę wykończenia izolacji pionowej ścian piwnic, pokrycie dachu papą termozgrzewalną, remont uszkodzonych schodów zewnętrznych przy wejściach oraz wymianę parapetów zewnętrznych. Ponadto wykonawca oczyścił i zabezpieczył przed korozją ankry wzmacniające konstrukcję budynku, uzupełnił brakujące elementy, przemurował ściany zewnętrzne w miejscach, gdzie było to konieczne, a także naprawił tynki.

Termomodernizację przedszkola rozpoczęto we wrześniu. Na jej realizację pozyskano środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 156 tys. zł, natomiast całe przedsięwzięcie kosztowało niemal 428 tys. zł. Nowa elewacja przedszkola jest kolorowa, ale nie pstrokata. Dwa odcienie szarości, które dominują na ścianach budynku przełamano barwnymi akcentami w rejonie okien. Jednak przede wszystkim obiekt teraz zatrzymuje w środku więcej ciepła, co przekłada się na zmniejszenie kosztów jego użytkowania.

- Zakończona inwestycja z pewnością nie tylko wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale z pewnością poprawi warunki przebywających tam pracowników i dzieci oraz estetykę budynku - stwierdził Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

To kolejne odnowione przedszkole w naszym mieście. W ostatnich miesiącach zakończono termomodernizację Przedszkola Miejskiego nr 32 na osiedlu Arki Bożka, a także rozbudowę Przedszkola Miejskiego nr 36 w Karbiu. Z kolei na Vitorze trwa termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 10, natomiast w Miechowicach przygotowywana jest budowa nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym w miejscu starego budynku Przedszkola Miejskiego nr 58.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przedszkole miejskie 48 bytom deft

Obskurne przedszkole wyładnieje

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Bajtle plakat fot Arkadiusz Gola 2

Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży w BECEKU!

Byt sbp bytom01

Biznes przyjdzie do Łagiewnik [WIZUALIZACJE]

Bytomski2 odb siodemki1

Odbudowa Siódemki idzie pełną parą - ZDJĘCIA