Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Obdrapana elewacja Przedszkola Miejskiego nr 48 w Łagiewnikach już nie szpeci krajobrazu dzielnicy, a placówka sporo zaoszczędzi na ogrzewaniu. Budynek przy ul. Świętochłowickiej przeszedł termomodernizację.

UM Bytom
Przedszkole 48 remont

30 grudnia przeprowadzono odbiór prac budowlanych wykonanych przez łagiewnicką firmę INFOPOLGAZ. Inwestycja obejmowała m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, demontaż i montaż instalacji teletechnicznych, malowanie i konserwację w okienkach piwnicznych, naprawę wykończenia izolacji pionowej ścian piwnic, pokrycie dachu papą termozgrzewalną, remont uszkodzonych schodów zewnętrznych przy wejściach oraz wymianę parapetów zewnętrznych. Ponadto wykonawca oczyścił i zabezpieczył przed korozją ankry wzmacniające konstrukcję budynku, uzupełnił brakujące elementy, przemurował ściany zewnętrzne w miejscach, gdzie było to konieczne, a także naprawił tynki.

Termomodernizację przedszkola rozpoczęto we wrześniu. Na jej realizację pozyskano środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 156 tys. zł, natomiast całe przedsięwzięcie kosztowało niemal 428 tys. zł. Nowa elewacja przedszkola jest kolorowa, ale nie pstrokata. Dwa odcienie szarości, które dominują na ścianach budynku przełamano barwnymi akcentami w rejonie okien. Jednak przede wszystkim obiekt teraz zatrzymuje w środku więcej ciepła, co przekłada się na zmniejszenie kosztów jego użytkowania.

- Zakończona inwestycja z pewnością nie tylko wpłynie na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale z pewnością poprawi warunki przebywających tam pracowników i dzieci oraz estetykę budynku - stwierdził Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

To kolejne odnowione przedszkole w naszym mieście. W ostatnich miesiącach zakończono termomodernizację Przedszkola Miejskiego nr 32 na osiedlu Arki Bożka, a także rozbudowę Przedszkola Miejskiego nr 36 w Karbiu. Z kolei na Vitorze trwa termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 10, natomiast w Miechowicach przygotowywana jest budowa nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym w miejscu starego budynku Przedszkola Miejskiego nr 58.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przedszkole miejskie 48 bytom deft

Obskurne przedszkole wyładnieje

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Byt sbp bytom01

Biznes przyjdzie do Łagiewnik [WIZUALIZACJE]