Przemysław Neumann, fotograf z Bytomia, wydał kalendarz na 2024 rok ze swoimi zdjęciami ulubionego miasta

Na co dzień mieszka w Miechowicach i pracuje w branży IT. Jednak Przemysław Neumann realizuje się też jako fotograf amator, uwieczniając piękno swojego ulubionego miasta - Bytomia i ulubionej dzielnicy. Prowadzi profil na Facebooku "Poziom wyżej czyli z dronem i aparatem po Bytomiu i Śląsku". Można już kupić kalendarze ścienne z Bytomiem i z Miechowicami na 2024 rok z jego zdjęciami.

- Jestem trochę Hanys, trochę Gorol. Taki Hans Kloss - mówi o sobie Przemysław Neumann. Bo pochodzi z Sosnowca, a mieszka od urodzenia w Bytomiu, konkretnie w Miechowicach. Dziś łączy te dwa regiony, bo dalej jest mieszkańcem Bytomia, ale pracuje w Dąbrowie Górniczej w firmie IT, jako analityk systemowy (skończył Politechnikę Śląską na kierunku informatyka ekonomiczna).

Fotografuje ukochany Bytom z ziemi i powietrza

Dał się bytomianom poznać jako twórca profilu "Poziom wyżej czyli z dronem i aparatem po Bytomiu i Śląsku" na Facebooku, na którym prezentuje owoce swojej pracy fotograficznej. Tak się składa, że Zagłębia tam nie ma, za to jest Bytom, dużo Bytomia.

- Dużą radość sprawia mi, gdy ktoś, oglądając moje zdjęcia, twierdzi, że nie zdawał sobie wcześniej sprawy z tego, że w Bytomiu jest tyle pięknych miejsc. Wówczas czuję, że moja praca nie idzie na marne, łamie stereotypy "czornego Śląska" i choćby w malutkim stopniu jest reklamą naszego miasta - mówi Neumann.

Co ciekawe, nie jest skoligacony z innym Neumannem, również fotografem - Robertem Neumannem z Gliwic, znanym z profilu From the Sky.

Miłość do fotografii u Przemysława narodziła się już po studiach, ale impuls do zajęcia się nią bardziej poważnie przyszedł, gdy zdał sobie sprawę, że jego ukochany Bytom nie ma dobrego PR-u. Ludzie z zewnątrz postrzegają miasto stereotypowo, kojarząc z zaniedbaniem i patologią. Postanowił nie tylko dalej fotografować miasto, ale też pokazywać efekty swojej pasji. Tak narodził się profil "Poziom wyżej".

- Dla mnie fotografia jest odskocznią od codzienności - pracy, spełniania się jako ojciec trójki dzieci. Często mam aparat przy sobie, coś tam sobie cykam. Czasami lubię się wyrwać gdzieś na godzinkę, przykład wcześnie rano, gdy jeszcze wszyscy śpią. Wtedy mam trochę więcej spokoju - tłumaczy Neumann.

Są już kalendarze ze zdjęciami Neumanna na 2024 rok

Z wybranych zdjęć, gromadzonych przez cały rok, fotograf układa kalendarze ścienne, wydając je własnym sumptem. Na 2024 rok są kalendarze w wersji bytomskiej i miechowickiej - m.in. ścienny w formacie 45x34cm z 13 kartami, ścienny trójdzielny o wymiarze ok. 30x70cm z dużym kalendarium oraz mały biurkowy.

Fotografie dopasowuje do pór roku i do miesięcy. W kalendarzu bytomskim na 2024 rok widać obrazki ze śródmieścia Bytomia, np. Operę Śląską w zimowym anturażu, Rynek czy letnie kamienice przy ul. Chrobrego ale również zielone tereny, jak Park Kachla.

Kalendarz można zamówić, pisząc wiadomość prywatną do profilu Poziom wyżej (facebook.com/poziomwyzej) i tam ustalić szczegóły odbioru.

Radiostacja Gliwicka

Może Cię zainteresować:

Zdjęcia Śląska i Zagłębia z drona. Spektakularne. Robert Neumann robi niesamowite fotografie z lotu ptaka

Autor: Grzegorz Lisiecki

12/05/2024

Zdjęcia lotnicze Bytomia

Może Cię zainteresować:

Najstarsze zdjęcia Bytomia z lotu ptaka. Pamiątki po wieku szpiegowskich wyprawach nad nasze miasto

Autor: Tomasz Borówka

20/12/2023

Szyb Krystyna w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Szyb Krystyna zmienia właściciela. Przypominamy, jak wyglądał w czasie budowy i w latach swojej świetności

Autor: Redakcja Bytomski

11/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon